John dostal dvakrát víc nominací na šéfa VV než Bárta

Domácí ČTK Domácí, ČTK
31. 3. 2011 15:54
Krajské organizace Věcí veřejných do čela strany navrhly celkem 13 lidí
Poslanci Věcí veřejných.
Poslanci Věcí veřejných. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Dosavadní šéf Věcí veřejných Radek John obdržel dvakrát více nominací na předsedu strany než jeho největší konkurent, ministr dopravy Vít Bárta.

John má na svém kontě 42 nominací, Bárta dostal od krajských organizací 20 nominací. O jednu víc obdržela místopředsedkyně strany Karolína Peake, která ale ve čtvrtek oznámila, že kandidovat nebude. John a Bárta naopak prohlásili, že se volby zúčastní.

Krajské organizace do čela strany navrhly celkem 13 lidí.

"Z 216 klubů napříč Českou republikou bylo podáno celkem 112 nominací," uvedl mluvčí VV Jakub Žižka. Výrazně méně nominací než trio John, Bárta a Peake obdrželo dalších devět členů strany.

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Reedová a poslanec a jeden ze sponzorů strany Michal Babák.

Olomoucká poslankyně Dagmar Navrátilová získala sedm nominací. Po jednom návrhu na předsedu pak obdrželi zbylí kandidáti - starosta Litvínova Milan Šťovíček, místopředsedkyně strany Lenka Andrýsová, poslanec Viktor Paggio a členové strany Zdeněk Bakovský a Hana Lisecová Zimová.

Rada Věcí veřejných má nyní asi tři týdny na to, aby z 13 kandidátů vybrala maximálně šest, kteří dostanou šanci ucházet se o křeslo předsedy v internetové přímé volbě, v níž hlasuje zhruba 20 000 registrovaných příznivců strany.

Hlasování bude považováno za platné, pokud se volby zúčastní přes deset procent oprávněných voličů. V opačném případě by se volba opakovala ve zkrácených lhůtách. Vítězem volby se stane kandidát s nejvyšším počtem odevzdaných hlasů. Jméno vítěze se veřejnost dozví nejpozději 23. května, uvedl Žižka.

 

Právě se děje

Další zprávy