Já to nepsal, říká politik KSČM o výzvě na Facebooku

ČTK ČTK
27. 10. 2012 19:40
Na politikově profilu se objevila výzva k likvidaci pravičáků a zabavení majetku

Praha - Výzva k násilí proti pravici a vyvlastnění majetku podnikatelů se objevila na sociální síti Facebook na profilu patřícímu členovi zastupitelstva Prahy 8 a asistentu místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše Jaromíru Petelíkovi.

Později text ze stránek zmizel a Petelík v prohlášení pro ČTK popřel, že by byl autorem výzvy.

Předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová ještě předtím ohlásila, že na Petelíka příští týden podá trestní oznámení.

Vedení obvodní organizace KSČM v Praze 8 se ve vyjádření zaslaném ČTK od Petelíkových výroků distancovalo.

"Čas pověsit pravičáky"

"Je čas rozvěšet pravičáky po městech republiky, vyvlastnit násilím všechny podnikatele, do desátého kolena zabavit majetky jejich rodinám...," citoval z výzvy server novinky.cz.

"Považuji toto vyjádření za naplnění skutkové podstaty trestného činu vyhrožování násilím jednotlivci a skupině osob a jsem rozhodnuta podat příští týden trestní oznámení," řekla Němcová.

Dolejš: Jsou to nepřijatelné výroky

Místopředseda KSČM Dolejš v telefonickém rozhovoru s ČTK uvedl, že výroky uveřejněné na facebooku jsou "nepřijatelné, odporné a mohou vést k podnětu k trestnímu oznámení". Podle něj se Petelík chce se bránit právní cestou. Je možné, že se mu někdo do jeho profilu naboural.

"Pan Petelík je nyní v cizině, vrátí se v pondělí a my budeme chtít, aby se k tomu vyjádřil," dodal Dolejš.

"Výroky komunistických představitelů, jako zastupitele Prahy 8 Petelíka, je třeba brát vážně. Jako varování před tím, jak přemýšlejí a co by nás také mohlo čekat za jejich vlády," napsala ve vyjádření pro ČTK místopředsedkyně vlády Karolína Peake (LIDEM).

 

Právě se děje

před 14 minutami

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy