Interpelujte ministry přes web, navrhuje lidem ČSSD

ČTK ČTK
7. 5. 2013 14:51
Dotazy se budou pravidelně projednávat, nejzajímavější se vyberou na interpelaci
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Sociální demokraté dávají na svých internetových stránkách možnost občanům, aby kladli ministrům vlády dotazy na pravidelné interpelace.

Největší opoziční strana o tom informovala na tiskové konferenci.

"Jsme dohodnuti s poslanci, že tyto podněty budou pravidelně projednávat a budou z nich vybírat podstatné, nejzajímavější, klíčové dotazy, které budeme dostávat od občanů, a na základě těchto dotazů budou také ve čtvrtek, kdy je pravidelný termín pro interpelace, interpelovat členy Nečasovy vlády," uvedl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

V internetovém formuláři si mohou lidé vybrat, na jakou oblast vládní politiky se chtějí ptát. Na položení dotazu pak mají 1500 znaků.

Pomocí webu chtějí podle Sobotky sociální demokraté také informovat o tom, které dotazy byly vybrány a jak na ně členové vlády odpověděli.

Ústní interpelace předsedy vlády a členů jeho kabinetu se během sněmovní schůze konají ve čtvrtek odpoledne.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Pražský výbor TOP 09 vyjádřil nedůvěru primátoru Hřibovi, neplní podle něj koaliční program. Vyzval k vyvolání koaličního dohadovacího řízení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy