Interpelujte ministry přes web, navrhuje lidem ČSSD

ČTK ČTK
7. 5. 2013 14:51
Dotazy se budou pravidelně projednávat, nejzajímavější se vyberou na interpelaci
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Sociální demokraté dávají na svých internetových stránkách možnost občanům, aby kladli ministrům vlády dotazy na pravidelné interpelace.

Největší opoziční strana o tom informovala na tiskové konferenci.

"Jsme dohodnuti s poslanci, že tyto podněty budou pravidelně projednávat a budou z nich vybírat podstatné, nejzajímavější, klíčové dotazy, které budeme dostávat od občanů, a na základě těchto dotazů budou také ve čtvrtek, kdy je pravidelný termín pro interpelace, interpelovat členy Nečasovy vlády," uvedl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

V internetovém formuláři si mohou lidé vybrat, na jakou oblast vládní politiky se chtějí ptát. Na položení dotazu pak mají 1500 znaků.

Pomocí webu chtějí podle Sobotky sociální demokraté také informovat o tom, které dotazy byly vybrány a jak na ně členové vlády odpověděli.

Ústní interpelace předsedy vlády a členů jeho kabinetu se během sněmovní schůze konají ve čtvrtek odpoledne.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy