Ing. Lucie Talmanová (ODS)

10. 5. 2006 10:53
Foto: ODS

  • 38 let
  • promovala na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze
  • v letech 1990 - 1994 specialista v oboru radiologie, Aquatest a.s.
  • v letech 1994 -1998 působila jako zástupkyně starosty Městské části Praha 1, v současné době je zastupitelkou
  • do ODS vstoupila v roce 1991, předsedkyně místního sdružení ODS Sv. Haštal v Praze 1, členka Oblastní rady ODS Praha 1, členka Regionálního sdružení ODS Praha
  • od roku 1998 je poslankyní Parlamentu ČR, členkou Výboru pro sociální politiku a zdravotnictví (od roku 2000 jeho místopředsedkyně), předsedkyní Podvýboru pro drogovou problematiku, členkou předsednictva Poslaneckého klubu ODS.
  • působí ve správní radě Nadace Pražské děti a v Radě školy Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského
  • v partnerském vztahu vychovává dvě nevlastní děti 
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy