Hulvát Topolánek ať skončí, zní už i z jeho ODS

Zpravodajská směna
22. 3. 2010 15:18
Předseda Senátu Sobotka vyzval Topolánka k odstoupení z kandidátky ODS
Takto ne, pane předsedo. Přemysl Sobotka a Mirek Topolánek na archivním snímku.
Takto ne, pane předsedo. Přemysl Sobotka a Mirek Topolánek na archivním snímku. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Předseda Senátu a jeden z doyenů Občanské demokratické strany Přemysl Sobotka vyzval Mirka Topolánka k odstoupení z kandidátky ODS do parlamentních voleb.

"Po podrobném seznámení se s posledními výroky Mirka Topolánka jsem velmi rozhořčen obsahem jeho vět pro časopis LUI," řekl předseda Senátu.

"Vyzývám ho tímto, aby odstoupil z kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny a zvážil své působení ve vedení ODS," dodal.

Mirek Topolánek je lídrem kandidátky občanských demokratů na jižní Moravě. "Celou záležitost pokládám za uměle vytvořenou, vyjádřím se po zítřejším jednání grémia ODS. Do té doby prosím média o pochopení. Žádné kusé informace poskytovat nebudu," reagoval po několika hodinách.

Time out ODS

V nejbližších hodinách by se mělo sejít vedení ODS a Sobotkovu výzvu posoudit. "Nechte nám chvíli času, abychom se poradili. Na takovou výzvu se nereaguje ze vteřiny na vteřinu," komentoval to místopředseda strany Petr Gandalovič.

Topolánka za kontroverzní výroky kritizovali i sociální demokraté nebo premiér Jan Fischer. Ten v neděli jeho slova prohlásil za urážlivá, hloupá a zcestná.

Zároveň dodal, že následující komunikaci s Topolánkem omezí na nezbytné pracovní minimum.

ČSSD v jednom kole

Výroků, kterými se Topolánek naváží do charakteru Židů či do věřících, se už o víkendu zmocnili sociální demokraté, kteří vydávali jedno prohlášení za druhým. V pondělí pak svolali mimořádnou tiskovou konferenci, na níž šéfa ODS vyzvali, aby se stáhl z veřejného života.

"Mirek Topolánek strhl úroveň české politiky do nových netušených hlubin sprostoty, nenávisti a nesnášenlivosti," nechal se slyšet předseda socialistů Jiří Paroubek.

Foto: Aktuálně.cz
Blog Jana Šterna:
ODS musí Topolánka nakopat do …

"V žádném případě s populisty z Lidového domu nespolupracuji," ohradil se proto později Přemysl Sobotka, jehož výzva se nesla v podobném duchu.

Dlouho na sebe nenechala čekat ani reakce předsedy Věcí veřejných Radka Johna. "Podporujeme aktuální dění v ODS. Zvyšuje to šance na vytvoření nekomunistické středopravé koalice po volbách," podpořil Sobotkovu výzvu.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Vláda podpořila uzákonění dohody rodičů o dětech po rozvodu

Poslaneckou novelu občanského zákoníku, která má umožnit dohodu rodičů o opatrovnictví dětí a placení výživného po rozvodu bez rozhodnutí opatrovnického soudu, vláda na dnešním jednání podpořila. Vyplývá to z výsledků jednání zveřejněných na webu. Poslanecká novela je obsahově shodná s loňskou vládní předlohou, kterou ale Sněmovna dosud nezačala projednávat. Poslaneckou verzi by dolní komora podle předkladatelů měla schválit zrychleně už v prvním kole tak, aby novela byla přijata do říjnových sněmovních voleb. Platit by měla od začátku příštího roku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stoper Jugas odchází ze Slavie do Polska

Fotbalový obránce Jakub Jugas odchází do polské ligy. Devětadvacetiletý stoper Slavie, který letos hostoval v Liberci, se po skončení smlouvy s českým mistrem dohodl na tříleté smlouvě s týmem Cracovia Krakov. Uvedla to agentura Chovanec Sport Agency, která hráče zastupuje.

"Zahraničí pro mě byla priorita. Cracovia mi udělala konkrétní nabídku, která mi po všech stránkách vyhovuje," uvedl v tiskové zprávě Jugas. "Navíc pokud vás chce trenér, je to vždycky nejvíc. Přesně z těch důvodu jsem se před lety rozhodl pro Slavii, protože o mě měl zájem trenér Šilhavý a pan Tvrdík. Potom došlo ke změně trenéra, ale to přináší fotbal. Slavii bych chtěl poděkovat za to, jak se celou dobu chovala. A i trenérovi Hoftychovi, jenž mě vedl nyní v Liberci a výborně se mi s ním spolupracovalo," uvedl obránce s reprezentační zkušeností a stříbrný medailista z ME do 19 let.

Rodák z Otrokovic přišel do Slavie v roce 2017 ze Zlína za více jak 20 milionů korun. V pražském týmu pak sice v následující sezoně vyhrál domácí pohár, ale v dalších hostoval postupně v Mladé Boleslavi, Jablonci a naposledy tento rok i v Liberci. Zde v této sezoně odehrál 23 zápasů.

"Měl jsem i nějaké další nabídky. Z Česka se ozvaly tři týmy a ještě další dva z ciziny. Rychlost jednání, kvalita tamní ligy a lokalita ale rozhodly pro Polsko," řekl Jugas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy