Grafika: Vláda se chlubí úspěchy. Často přehání

ph, Redakce DOM
19. 3. 2008 13:01
Podívejte se na přehledné srovnání slibů s realitou
Můžeme se pochválit, říká premiér.
Můžeme se pochválit, říká premiér. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Vláda s dvouměsíčním zpožděním vydala Výroční zprávu bilancující rok její práce. Hned v úvodu premiér Mirek Topolánek svůj kabinet pochválil.

"Během prvních dvanácti měsíců jsme zahájili přípravu prakticky všech změn, ke kterým jsme se voličům zavázali. A téměř třetinu z nich jsme již dovedli k úspěšnému konci," napsal v úvodním slově premiér.

Z brožury vyplývá, že se vládě za rok podařilo předložit celkem 105 návrhů, z nichž zatím 49 schválila. 12 jich podepsal prezident, Senátem prošel jeden, Poslaneckou sněmovnou 39 vládních návrhů.

Přečtěte si podrobnosti: Vláda Mirka Topolánka přehání, co všechno dokázala

Jak ale dopadla tvrzení v brožuře s analýzou Aktuálně.cz? Grafika napoví.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Krčmář odpočíval a česká biatlonová štafeta dojela v Anterselvě patnáctá

Čeští biatlonisté bez své jasné jedničky Michala Krčmáře, který dostal po náročném programu volno, obsadili v posledním štafetovém závodu před olympijskými hrami 15. místo. Naděje na lepší výsledek týmu sebral hned na prvním úseku Mikuláš Karlík, neboť po trestném kole jel v závěru startovního pole. Vyhráli suverénně Norové.

Karlík v prvním kole zlomil hůl, což jej ovlivnilo při následné úvodní střelbě. "Zbytečně jsem si ukopl hůlku, pak nad tím přemýšlel a na ležce neudělal nic, co jsem měl. Jsem na sebe naštvaný," řekl České televizi. Po trestném kole Karlík klesl na poslední 24. pozici a na ní s velkou ztrátou také předával Milanu Žemličkovi.

Ten na střelnici nezaváhal, štafetu vytáhl a předával devatenáctý s mankem už téměř tří minut. Jakub Štvrtecký třikrát dobíjel a vyslal Adama Václavíka na trať z 17. místa. Český finišman si úsek protáhl po chybné ráně také o 150 metrů a doběhl patnáctý, předposlední ze štafet, které nebyly dostiženy o kolo. Odstup od Norů v cíli narostl na více než pět a půl minuty.

Češti si připsali 15. pozici v této sezoně po 11., 9. a 18. místě, vždy absolvovali minimálně jeden trestný okruh. Norové vyhráli i třetí týmový závod, do něhož nastoupili. Druzí byli o bezmála dvě minuty pomalejší Rusové, třetí Němci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy