Europoslanec Ransdorf splatil dluhy a odvrátil dražbu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
18. 6. 2013 22:26
V roce 2003 si od svého přítele půjčil 700 000 korun na stavbu vily
Miloslav Ransdorf.
Miloslav Ransdorf. | Foto: Sandra Štefaniková

Praha - Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf po deseti letech splatil milionové dluhy. Odvrátil tak dražbu své vily v pražské Libuši a bytu v Záběhlicích.

Zbývající splátku v těchto dnech poslal na účet příslušného exekutorského úřadu. Na část dluhu si znovu půjčil. Uvedla to v úterý televize Nova.

"Pan doktor Ransdorf už uhradil dlužnou částku, do pátku by se měla objevit na účtu a hned poté bude vyhotoveno potvrzení o ukončení exekuce," řekla televizi mluvčí Exekutorské komory ČR Petra Báčová. "Je to pocit úlevy, peníze odešly, takže by mělo být všechno v pořádku," doplnil Ransdorf.

O exekuci na Ransdorfův majetek informovala média loni v březnu. Europoslanec si v roce 2003 od svého přítele Vratislava Šlajera půjčil 700 000 korun na stavbu vily, s úroky se dluh vyšplhal na miliony, napsala tehdy Mladá fronta Dnes s odkazem na centrální evidenci exekucí. S majetkem v exekuci nemůže jeho vlastník nakládat.

Ransdorfovi, který jako europoslanec pobírá zhruba půlmilionový plat, někteří věřitelé část dluhu prominuli, uvedla dnes Nova. Na část dluhu si znovu půjčil. "Ta půjčka by měla být refinancována půjčkou. Klasická hypotéka," řekl televizi Ransdorfův právní zástupce Roman Havlín.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy