Drahé hodinky i cukrové homole. Projděte si majetek Tomáše Chalupy

Foto: Aktuálně.cz
Kateřina Eliášová
10. 1. 2011 15:28

Nový ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) patří pravděpodobně k největším puntičkářům, které byste mezi politiky našli. Usvědčují jej majetková přiznání, která vyplňuje každoročně nad rámec povinných údajů. Dočteme se tak například, že od velvyslankyně Belgie dostal plyšového medvídka Pů, přitom dary, jejichž hodnota je menší, než deset tisíc korun, mohou zůstat veřejnosti utajeny. Z dokumentů vyplývá i to, že Chalupa patří k dobře zaopatřeným politiků, loni jeho příjmy dosáhly téměř dvou a půl milionu korun.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy