reklama
 
 

Dopravní stavby za 233 miliard dostaly od vlády zelenou

8. 10. 2014 13:25
Mezi plánovanými stavbami je dálnice D3, silnice R35 i dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Smiřicemi.

Praha - Vláda schválila plán ministerstva dopravy na zahájení dopravních staveb v hodnotě zhruba 233 miliard korun. Ty chce ministerstvo zahájit do roku 2016. 

Mezi dvěma sty stavbami jsou podle dokumentu stavby jihočeských úseků dálnice D3, rychlostní silnice R35 u Opatovic nad Labem, nový úsek dálnice D1 v úseku Přerov - Lipník a dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Smiřicemi.

Vypracovat přehled dopravních projektů, které je úřad připraven v nejbližší době rozestavět, nařídili ministru dopravy Antonínu Prachařovi začátkem září předsedové koaličních stran.

Materiálem, který vychází ze schváleného rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury, se měla zabývat vláda už před týdnem, jeho projednání ale z časových důvodů odložila.

Stavby za 130 miliard korun

Celkem mají na dálnicích a silnicích začít vznikat stavby v hodnotě 130 miliard korun, z nichž zhruba 100 miliard připadne na dálniční projekty a stavby rychlostních komunikací.

Dalších 97 miliard korun poputuje na železniční projekty a šest miliard na dopravní stavby na splavných řekách.

Urychlit výstavbu má novela zákona umožňující výrazně zvýšit nabízenou cenu majitelům pozemků, a tím usnadnit výkup půdy pod připravovanými stavbami, uvedlo ministerstvo dopravy.

Novela platí od poloviny září. Kromě potíží s výkupy pozemků zpožďujícími výstavbu uvedl úřad komplikace při výběrových řízeních, kdy se řada účastníků odvolává k antimonopolnímu úřadu, a veřejné soutěže tím protahuje.

autor: ČTK | 8. 10. 2014 13:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama