Dokument: Prohlášení Špidly k volbě eurokomisaře

10. 11. 2009 13:44
Přečtěte si, co říká současný eurokomisař na volbu nového

Vždy jsem otevřeně zastával názor, že nominace eurokomisaře spadá do pravomoci české vlády. A proto jednoznačně akceptuji její rozhodnutí nominovat do budoucí Evropské komise ministra pro evropské záležitosti Stefana Füleho.

Věřím, že jako kariérní diplomat má všechny předpoklady tuto náročnou práci zvládnout.

Bylo pro mne velkou ctí moci posledních pět let pracovat ve prospěch Evropanů jako eurokomisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti. Zároveň mohu říci, že jsem to dělal skutečně rád.

Měl jsem příležitost předložit návrhy a rozpracovat politiky s přímým dopadem na občany EU, počínaje například volným pohybem pracovních sil, přes vysílání zaměstnanců do zahraničí, aktivní politiku zaměstnanosti, antidiskriminační legislativu, až po zlepšení sociálního zabezpečení lidí, kteří pracuji v jiné zemi EU.

To vše považuji za nesmírně důležité zvláště v podmínkách současné globální krize.

Svému nástupci přeji v jeho nadcházející práci co nejvíce úspěchu a štěstí v zájmu dalšího posilování procesu evropské integrace, tj. projektu, který zajišťuje stabilitu a prosperitu.

Samozřejmě jsem připraven se s ministrem Fülem kdykoliv podělit o své zkušenosti.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň je nehoda, jezdí se jedním pruhem

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela v pondělí časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Provoz jedním jízdním pruhem byl obnoven po šesté hodině ranní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy