DOKUMENT: Prohlášení ČSSD k incidentu na Andělu

27. 5. 2009 17:28
Přečtěte si, co říká vedení ČSSD k vrhání vajec jejich odpůrci

Setkání představitelů ČSSD s občany na Andělu v Praze 5 ukázalo, jak hluboce klesli odpůrci ČSSD.

Jednalo se o bezprecedentní útok na politickou kulturu, slušnost a vžitá demokratická pravidla. Lidé, kteří přišli protestovat proti ČSSD, se omezili pouze na masivní útoky stovkami vajec a dalšími předměty.

Skandováním "Táhněte!" zcela přehlušili snahu představitelů ČSSD o diskusi, a to přes opakované výzvy k ní. Je jasné, kdo za tento projev primitivní agrese nese morální odpovědnost - totiž ten, kdo tuto atmosféru vyvolal a kdo ji dlouhou dobu toleroval.

Vyzýváme všechny demokratické politické strany, aby odmítly tyto praktiky, které jsou neslučitelné jak s normální lidskou slušností, tak politickou kulturou.

Deklarujeme, že od pokračování kampaně ČSSD nás to neodradí a doufáme, že občané odmítnou tyto fašizoidní útoky, fyzické napadání, a že podpoří politiku dialogu a slušného chování.

Vyzýváme občany, aby tento styl odmítli a podpořili svojí účastí ve volbách ČSSD. Řekněte jasné NE! neslušnosti, NE! agresi a jasné NE! všemu, co těmto praktikám v politice otevřelo dveře.

Prosím, přijďte k volbám do Evropského parlamentu, jinak zvítězí hrubost, agresivita a netolerance.

vedení ČSSD

 

Právě se děje

před 24 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy