DOKUMENT: Prohlášení ČSSD k incidentu na Andělu

27. 5. 2009 17:28
Přečtěte si, co říká vedení ČSSD k vrhání vajec jejich odpůrci

Setkání představitelů ČSSD s občany na Andělu v Praze 5 ukázalo, jak hluboce klesli odpůrci ČSSD.

Jednalo se o bezprecedentní útok na politickou kulturu, slušnost a vžitá demokratická pravidla. Lidé, kteří přišli protestovat proti ČSSD, se omezili pouze na masivní útoky stovkami vajec a dalšími předměty.

Skandováním "Táhněte!" zcela přehlušili snahu představitelů ČSSD o diskusi, a to přes opakované výzvy k ní. Je jasné, kdo za tento projev primitivní agrese nese morální odpovědnost - totiž ten, kdo tuto atmosféru vyvolal a kdo ji dlouhou dobu toleroval.

Vyzýváme všechny demokratické politické strany, aby odmítly tyto praktiky, které jsou neslučitelné jak s normální lidskou slušností, tak politickou kulturou.

Deklarujeme, že od pokračování kampaně ČSSD nás to neodradí a doufáme, že občané odmítnou tyto fašizoidní útoky, fyzické napadání, a že podpoří politiku dialogu a slušného chování.

Vyzýváme občany, aby tento styl odmítli a podpořili svojí účastí ve volbách ČSSD. Řekněte jasné NE! neslušnosti, NE! agresi a jasné NE! všemu, co těmto praktikám v politice otevřelo dveře.

Prosím, přijďte k volbám do Evropského parlamentu, jinak zvítězí hrubost, agresivita a netolerance.

vedení ČSSD

 

Právě se děje

před 35 minutami

Provoz na lince metra A byl před sedmou hodinou znovu obnoven

Vyplývá to z informací na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy. Metro v pondělí ráno krátce nejezdilo mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař kvůli srážce soupravy s člověkem. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy