Dokážu si představit, že budu prezident, říká Dominik Hašek. Rozhodne se za dva roky

tok
26. 7. 2019 8:18
Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek oznámil, že si dokáže představit svou kandidaturu v příštích prezidentských volbách. "Proč ne? Nějak si to představit dokážu," řekl v rozhovoru pro Rádio Impuls. Olympijský vítěz z Nagana na sebe svou politickou angažovaností upozornil již v květnu, kdy vystoupil na demonstraci spolku Milion chvilek pro demokracii na Václavském náměstí.
Dominik Hašek.
Dominik Hašek. | Foto: Dalibor Sosna

Potvrdit svou kandidaturu ale zatím Hašek odmítl, plánuje se rozhodnout až v příštích dvou letech. "Teď mám svoji práci, kterou mám hrozně rád a chci ji dělat naplno. Rozhodnu se až za dva tři roky, ale všechno je možné," uvedl pro Impuls.

Hašek v rozhovoru řekl, že zkušenosti s politikou má sice malé, ale každý den ji zhruba tři hodiny studuje. "Zároveň rád dělám věci, které jsou zodpovědné. Nepochybuji o tom, že funkce prezidenta je velmi zodpovědná, takže pokud bych to měl brát z této strany, tak bych byl výborný," řekl. "Prezident ale musí mít i celou řadu dalších kvalit, tak uvidíme," dodal Hašek.

Bývalý hokejový brankář Nashvillu či Detroitu na svou politickou angažovanost poukázal v posledních měsících už několikrát, vystoupil například na květnové demonstraci spolku Milion chvilek pro demokracii na Václavském náměstí.

Hašek tam kritizoval zejména Babišovu spolupráci s tehdejší komunistickou Státní bezpečností. "V čele vlády stojí nejen trestně stíhaný člověk, ale především bývalý agent StB. Člověk, který se za bývalého režimu upsal ďáblu, aby z toho měl osobní prospěch," prohlásil.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.

Zdroj: ČTK
Další zprávy