Dobeše opouští ředitelka, které pomáhal se seminárkou

Pavel Baroch
11. 10. 2011 13:35
Jana Machálková je čerstvě matkou, zůstane však v týmu ministrových poradců
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministr školství Josef Dobeš přijde o ředitelku svého kabinetu Janu Machálkovou, s níž měl tak nadstandardní vztahy, když jí mimo jiné pomáhal sepisovat seminární práci při jejím vysokoškolském studiu.

Machálková je naposledy v práci právě dnes, v úterý. Zůstane však ve sboru ministrových poradců.

"Ano, dnes podala rezignaci," potvrdila Aktuálně.cz mluvčí ministerstva Renáta Bartková Sodomová. Dodala, že Machálková má tříměsíční dítě a náročnou práci na ministerstvu není možné s mateřstvím spojit.

Machálková odmítla svou rezignaci komentovat. "Vyčkejte, prosím, na tiskovou zprávu, kde bude přesná informace," reagovala v SMS zprávě na dotazy Aktuálně.cz.

Podle médií dostala na konci loňského roku Machálková od ministerstva řízeného Dobešem mimořádně vysokou prémii převyšující 100 tisíc korun. 

Machálkovou by měl podle informací Aktuálně.cz nahradit dosavadní vrchní ředitel pro vzdělávání Martin Krejza.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy