Do Evropského parlamentu chtějí vědci, ale také recesisté slibující vše zdarma

Michal Polák Michal Polák
23. 4. 2019 15:15
Do Evropského parlamentu by se po nadcházejících květnových volbách chtělo podívat celkem 39 českých subjektů. Redakce Aktuálně.cz se teď detailněji podívala na ty méně známé, které v běžném politickém dění jen tak nepotkáte. Prohlédněte si náš přehled.
Agrární demokratická strana
Agrární demokratická strana | Foto: Oficiální web Agrární demokratické strany

Agrární demokratická strana

"Téměř 40 % rozpočtu Evropské unie tvoří rozpočet pro agrární sektor a rozvoj venkova. Proto je naším hlavním zaměřením a klíčovým cílem agrární politika EU a vliv na rozdělení této části evropského rozpočtu," píší na svém webu členové Agrární demokratické strany. Kandiduje za ni podnikatel a farmář Pavel Šrámek a jeho syn, také podnikatel a farmář, Petr Šrámek.

"Rybáři a myslivci v ČR nesmí žít v nejistotě, že jim nějaký bruselský úředník bude chtít zakázat broky a olůvka, naprostý nesmysl. Tomu my budeme bránit," píše se například dále v programu strany.

 

Právě se děje

před 8 minutami

V mešitě na východě Afghánistánu došlo k výbuchu, zemřelo nejméně 20 lidí

Nejméně 20 lidí přišlo o život a 40 dalších bylo zraněno při explozi v mešitě ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní představitele. Agentura AFP píše o 17 mrtvých, agentura Reuters o deseti obětech či zraněných. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

Další zprávy