Další, kdo loni hospodařil se ztrátou. Hnutí SPD rozpočet nevyšel o 907 tisíc korun

ČTK ČTK
2. 4. 2019 12:27
Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) hospodařilo loni ze ztrátou 907 000 korun. Vyplývá to z výroční finanční zprávy, kterou hnutí Tomia Okamury zaslalo Úřadu pro dohled nad financováním politických stran a hnutí. Výnosy SPD v roce 2018 činily téměř 41 milionů, náklady dosáhly na 41,9 milionu.
Foto: Jakub Plíhal

V roce 2017 SPD hospodařila s přebytkem 38,8 milionu, přičemž jí pomohly hlavně příjmy ze státního rozpočtu, které dosáhly na 66,9 milionu. V loňském roce dostala SPD ze státního rozpočtu příspěvek na činnost ve výši 34,3 milionu, na členských příspěvcích vybrala 362 433 korun a dary a bezúplatná plnění činily na 6,3 milionu.

Hnutí zaplatilo za loňské volby do Senátu 12,7 milionu korun, kampaň před komunálními volbami ho vyšla na 24,7 milionu.

SPD se zařadila k dalším sněmovním hnutím a stranám, které loni hospodařily se ztrátou. Největší mělo ANO, a to zhruba 43 milionů korun. Koaliční ČSSD si připsala ztrátu přes 33 milionů korun. Ze subjektů zastoupených v dolní komoře Parlamentu skončili v plusu jen Starostové a nezávislí se ziskem zhruba 980 000 korun.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy