reklama
 
 

Čunkův žalobce se kvůli prověrce neprovinil

2. 10. 2007 12:00
Rozhodlo to Nejvyšší státní zastupitelství

Brno - Nejvyšší státní zastupitelství vyneslo konečný závěr v případu Radima Obsta, přerovského žalobce v kauze Čunek. Oznámilo, že Obst nespáchal trestný čin při získání své bezpečnostní prověrky.

O rozhodnutí informoval deník Právo. "Samozřejmě, že jsem takový závěr předpokládal," řekl Obst.

Obsta z neoprávněného získání prověrky viní senátor Jaromír Štětina, který má informace, že státní zástupce měl kontakty s Stb. Na jeho popud se zkoumáním okolností začala zabývat nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká.

Spojením Obsta s StB se zabývala i sněmovní komise pro kontrolu BIS, která na konci srpna konstatovala, že státní zástupce podle ní nebyl ovlivněn komunistickými tajnými službami. Zda měl s StB kontakty neuvedla s tím, že jsou to tajné informace.

Komise: Čunkův státní zástupce není ovlivněn StB - ČTĚTE ZDE

Štětina své tvrzení o kontaktech Obsta s komunistickou Státní bezpečností opírá o vyjádření bývalých pracovníků BIS Vladimíra Hučína a Petra Částečky. Ti prohlásili, že ve svazcích BIS nazvaných Silon, Dýka, Hrob a Špunt lze nalézt důkazy o nelegálním postupu severomoravských orgánů činných v trestním řízení.

Kauzu vicepremiéra, kvůli možné politické podjatosti, nakonec místo Obsta před koncem vyšetřování převzal jihlavský žalobce, který ji zastavil. Čunek čelil podezření, že jako starosta Vsetína přijal před pěti lety půlmilionový úplatek od realitní společnosti. Státní zástupce v srpnu jeho stíhání zastavil.

autor: Martina Macková | 2. 10. 2007 12:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama