reklama
 
 

ČSSD navrhla na obranu dva náměstky, jedním je Balabán

23. 1. 2014 16:10
Balabánovo jméno potvrdil šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Tento text přinesl ve svém čtvrtečním vydání deník Insider, který jej poskytl Aktuálně.cz v plném znění

Praha - Sociální demokracie navrhla hnutí ANO dvě jména na náměstka na ministerstvu obrany. Jedním z nich je bezpečnostní expert ČSSD Miloš Balabán.

Balabánovo jméno deníku Insider potvrdil šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

"Zatím vám k tomu nemůžu nic říct. Nebudu to komentovat," řekl ke svému případnému angažmá sám Balabán.

Plukovník v záloze Balabán jako náměstek by u hnutí ANO nemusel narazit, přestože Babiš obecně odmítá nominanty koaličních partnerů s tím, že jde o politické trafiky.

Budoucí šéf resortu Martin Stropnický totiž uvedl, že pokud je dotyčný odborník, členství v ČSSD ho jako kandidáta nevylučuje. "V některých případech se to dá spojit," řekl pro Českou televizi. Je přesvědčen, že mu Sobotka určitě nenabízí nekvalitní jména.

Balabán je absolvent Vojenské akademie, působil v armádě a na zahraničním oddělení ČSSD, kde měl mimo jiné na starosti bezpečnostní politiku a země východní Evropy. Od roku 2005 vede Středisko bezpečnostní politiky Centra pro sociální a ekonomické strategie FSV UK Praha.

Druhý kandidát sociálních demokratů zatím není známý. Ve straně se hovoří o Jakubovi Kulhánkovi, poradci někdejšího stínového ministra obrany a současného předsedy Sněmovny Jana Hamáčka.

Podle Babiše ovšem Kulhánek mezi nabízenými kandidáty není. Pražský sociální demokrat Petr Hulinský, o jehož možném angažmá na obraně se uvažovalo, míří podle zdrojů z ČSSD spíše na ministerstvo školství.

Jak upozornil server Ihned.cz, na ministerstvo financí ČSSD navrhla Jiřího Peřinu, který za éry Davida Ratha zodpovídal za krajské peníze. Babiš ho ovšem odmítl, tým si chce sestavit sám.

autor: Lucie Stuchlíková | 23. 1. 2014 16:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama