ČSSD nasadila poslance Šlégra i v útoku na Teplice

Martina Machová Martina Machová
17. 8. 2010 19:00
Kandidovat zde bude i Paroubkův kmotr Benda
Foto: Ludvík Hradilek

Teplice - Novopečený sociálnědemokratický poslanec a hokejová legenda Jiří Šlégr bude kandidovat za ČSSD i ve volbách na teplickou radnici, kde nyní mají sociální demokraté sedm ze třiatřiceti mandátů.

"Nebudu lídrem kandidátky, na to jsem v politice krátkou dobu a být primátorem je velká zodpovědnost. Myslím, že jsem někde ve středu," uvedl sámotný zákonodárce pro Aktuálně.cz.

Podle informací Aktuálně.cz je Šlégr na desátém místě kandidátky.

Je to logické

Podle Šlégra, který před čtyřmi lety úspěšně kandidoval do zastupitelstva v severočeském Litvínově,  je kandidatura  v Teplicích logická.

"Přestěhoval jsem se sem, podnikám tady a ještě jsem místním poslancem," vysvětluje.

V minulých volbách Šlégr ze třetího místa na kandidátce SNK ED jako bezpartijní se díky počtu hlasů dostal na špici. Evropští demokraté pak uzavřeli koalici právě se sociálními demokraty a Jiří Šlégr se stal radním, který měl na starosti sport. Svým přestěhováním do Teplic již mandát ztratil. 

Benda jde také

Za sociální demokraty v Teplicích bude rovněž kandidovat blízký přítel expředsedy Paroubka Petr Benda. Ani on, oproti předchozím letům, nebude místním lídrem a do voleb půjde z pátého místa. Lídrem pro letošní komunální volby se stal Michal Kasal.

"Za úspěch bych považoval, kdybychom zde volby vyhráli a uděláme pro to maximum," řekl Aktuálně.cz Petr Benda.

Sestavování teplické kandidátky se nebylo zcela standardní. Neschvalovala ji totiž místní organizace, jak je v sociální demokracii běžné, ale až její nadřízený orgán - okresní výkonný výbor.

"V době dovolených jsme využili možnosti, kterou nám dávají stanovy," komentoval schvalování kandidátky Benda. Podle informací Aktuálně.cz ovšem za rozhodnutím stojí obavy, že by se místní stranická buňka se svými tři sta členy nedokázala sejít. 

Teplická ČSSD patří k největším organizacím v kraji. Kvůli podezření z náboru takzvaných "černých duší", tedy účelově nabíraných straníků pro vnitrostranické mocenské hry zahájil již Lidový dům jejich přeregistraci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Německo podle Bildu nařídí méně topit na pracovištích a šetřit s energiemi

Nevytápět společné prostory, které neslouží k dlouhodobému pobytu lidí, zakázat noční osvětlení památek či reklam nebo topit na pracovištích podle typu fyzické práce v rozmezí od 12 do 19 stupňů. S tím podle informací deníku Bild počítá návrh energetických úspor německého ministra hospodářství Roberta Habecka, který by v nadcházejícím týdnu měla schválit vláda kancléře Olafa Scholze.

Kvůli nejistotě ohledně dodávek ruského plynu hledá Německo úspory a nové dodavatele, aby překonalo nadcházející zimu. Habeck kvůli tomu vypracoval návrh, který by šetrné nakládání s energiemi plošně nařizoval. Podle Bildu se již například nepočítá s tím, že by se vytápěly vstupní haly na úřadech a školách či čekárny na úřadech. Nemocnic, pečovatelských zařízení a školek by se to netýkalo. V neobydlených veřejných budovách chce ministr odpojit průtokové ohřívače a bojlery.

Zakázáno by bylo noční osvětlování památek, veřejných budov a reklamních ploch. Habeck již dříve nařídil odpojit osvětlení budov svého ministerstva a během léta méně pouštět klimatizaci.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Beachvolejbalisté Perušič se Schweinerem postoupili na ME do čtvrtfinále

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner postoupili na mistrovství Evropy v Mnichově do čtvrtfinále. Favorizovaný šestý pár světového žebříčku, který díky vítězství v základní skupině přeskočil čtvrteční úvodní kolo play off, zdolal v osmifinále Poláky Piotra Kantora a Macieje Rudola 2:1 na sety.

Čeští reprezentanti po vyrovnaném úvodu prvního setu soupeřům odskočili až čtyřbodový rozdíl a vyhráli 21:18. Ve druhé sadě si naopak Perušič se Schweinerem nechali Poláky utéct, a přestože v závěru vyrovnali na 19:19 a odvrátili dva setboly, set ztratili poměrem 21:23.

I ve třetím duelu na šampionátu tak musely české medailové naděje do třetího setu. Tie-break rozhodli Perušič se Schweinerem v koncovce, od stavu 9:9 šli do vedení a zápas po hodině a jedné minutě uzavřeli výhrou 15:12.

Další zprávy