ČSSD nabídla Brožové místo na kandidátce do voleb

Domácí ČTK Domácí, ČTK
28. 4. 2009 7:48
Herečka by se ráda věnovala kultuře
Otevření Jimmy*Z Cocktail & Music Baru - Kateřina Brožová
Otevření Jimmy*Z Cocktail & Music Baru - Kateřina Brožová | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Praha - Sociální demokracie nabídla herečce Kateřině Brožové, známé například z televizního seriálu Pojišťovna štěstí, místo kandidátky do říjnových předčasných voleb.

Podle Práva LN už Brožová nabídku potvrdila. ČSSD by herečku chtěla nasadit na kandidátku v Ústeckém kraji na jedno z předních míst. Nabídku prý Brožová dostala od předsedy sociálních demokratů Jiřího Paroubka, který byl v tomto volebním regionu lídrem před třemi lety a chystá se tam kandidovat znovu.

Mile mne to překvapilo. Netajím se tím, že se sociální demokracií sympatizuji a že tuto stranu podporuji," řekla deníku Právo herečka, která už v několika posledních kampaních ČSSD podporovala.

Herečka ale nemá v úmyslu stát se členkou ČSSD a zatím nabídku zvažuje. Pokud by se do sněmovny dostala, ráda by se věnovala například kultuře.

Šéf ČSSD uvedl, že Brožová má podobné názory jako sociální demokracie. "Paní Kateřina Brožová s námi dlouhodobě spolupracuje. Má podobné názory, jako jsou názory ČSSD. Určitě by chtěla pracovat pro českou kulturu," uvedl Paroubek.

Severočeští poslanci ale podle LN Paroubkovo nadšení pro Brožovou nesdílí; bojí se prý, že by se kvůli ní do sněmovny nemuseli dostat.

Šéf ústecké krajské ČSSD Petr Benda řekl, že ohledně kandidátky zatím "není rozhodnuto o nikom". Podle něj o jménech kandidátů budou nejprve rozhodovat místní organizace, pak okresní konference a konečné slovo bude mít krajská konference, kterou Benda očekává na konci června.

Benda dodal, že ČSSD v Ústeckém kraji znovu podporuje jako lídra sněmovního kandidáta Paroubka.

Média již dříve uvedla, že za ČSSD bude nejspíš kandidovat do sněmovny také vítěz olympiády v Naganu hokejista Jiří Šlégr, který je jedním z největších sponzorů ČSSD.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy