ČSSD dělá z občanů idioty, kritizuje Paroubek

Domácí Domácí
9. 11. 2011 11:52
Expředsedovi strany se nelíbí plán ČSSD spojit krajské volby s krajskými referendy
Jiří Paroubek.
Jiří Paroubek. | Foto: Jan Langer

Praha - Jiří Paroubek opět tvrdě zaútočil na ČSSD. Tvrdí, že strana, které řadu let šéfoval, nyní dělá z lidí "idioty".

Expředseda kritizuje sociální demokraty kvůli plánu vyhlásit příští rok v den krajských voleb krajská referenda, a to všude s výjimkou Prahy.

Hlasování se má týkat problémů v regionech, ale i celostátních témat, uvedly středeční Hospodářské noviny (HN).

"Taková filosofie budoucí volební kampaně ČSSD ke krajským volbám je zároveň obžalobou této největší politické strany v zemi," napsal Paroubek v tiskovém prohlášení.

Podle Paroubka totiž nedává smysl, pokud na jedné straně sociální demokracie pořádá podpisovou petici o vyslovení nedůvěry vládě a na straně druhé plánuje za rok referendovou kampaň proti té samé vládě z kapes daňových poplatníků.

"Když si vypůjčím slova místopředsedy ČSSD Zaorálka, sociální demokraté dělají z občanů ´idioty´. Je to nehorázné: petice je tedy jen marketingový trik a za rok přijde na řadu trik jiný," dodává Paroubek.

Paroubkovo prohlášení však lze vnímat i jako start jeho vlastní kampaně. V souvislosti se založením jeho nové strany LEV 21 je totiž považován za jednoho z adeptů na hejtmanské křeslo v Ústeckém kraji. Sám Paroubek možnost kandidatury nikdy nevyloučil.

HN uvedly, že ČSSD jde o to, nalákat co nejvíce voličů ke krajským volbám a zároveň za státní peníze zjistit, co si lidé myslí o Nečasově vládě. Strana zatím nechce říct, jaké otázky chystá.

Jednou z otázek by ale mohlo být i to, zda by měly kraje hledat pro nemocnice strategického partnera.

"Pokud by tomu tak bylo, ČSSD by otevřeně přiznala, že může opustit jednu ze svých dlouholetých programových priorit - boj proti privatizaci zdravotnictví. Je proto otázkou, zda dnes hejtmani v krajích kopou ještě za občany, nebo spíše za vlivné finanční skupiny," prohlásil Paroubek.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy