Co má za sebou Marie Benešová: boj s justiční mafií, rozkol s ČSSD i dráhu advokátky

Jan Horák Jan Horák
30. 4. 2019 15:37
Marie Benešová se v úterý oficiálně ujala funkce ministryně spravedlnosti. Už jednou ji zastávala, ale zároveň do křesla usedá i se zkušenostmi z dalších rolí, v nichž se ocitla: je bývalá nejvyšší státní zástupkyně, advokátka, bývalá místopředsedkyně ČSSD a exposlankyně za tuto stranu. Připomeňte si, v souvislosti s jakými tématy o ní bylo v minulosti nejvíce slyšet.
Foto: Ludvík Hradilek

Benešová a (ne)láska k ČSSD

S ČSSD má Benešová bouřlivý vztah. Mezi roky 2007 a 2013 byla její členkou. V letech 2011 až 2013 byla dokonce místopředsedkyní strany. Když vstoupila jako ministryně spravedlnosti do úřednické vlády Jiřího Rusnoka, své členství pozastavila. Někteří straníci ji dokonce vyzvali, aby ČSSD opustila. Od strany se však neodvrátila. Na podzim 2013 - už ale jako nezávislá - úspěšně kandidovala za sociální demokracii do Poslanecké sněmovny. Patřila ke kritikům Bohuslava Sobotky, se stranou se pak roku 2017 ve zlém rozešla. Už za ni nekandidovala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy