Chovanec představil náměstky, prvním bude Sixta

ČTK ČTK
11. 2. 2014 12:00
Jedno jméno ještě ministr vnitra oznámí až na doporučení hnutí ANO
Milan Chovanec.
Milan Chovanec. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) představil pětici náměstků, šestého teprve nominuje hnutí ANO. Za KDU-ČSL se náměstkyní stala Monika Pálková. Prvním náměstkem je Jan Sixta, který přichází z pozice náměstka na ministerstvu zemědělství.

Sixta bude náměstkem pro vnitřní bezpečnost. Chce stabilizovat vztah ministra vnitra s policejním prezidentem a soustředit se na vyloučené lokality a novou migrační politiku.

Dosavadní první náměstek Lubomír Metnar přechází do vedení ekonomiky a provozu ministerstva. Hodlá hlavně zajistit prostředky pro nově nabírané policisty a hasiče, hledat úspory centrálními nákupy a zvýšit dohled nad zakázkami ministerstva.

Pálková bude náměstkyní pro sociální, zdravotní a právní zabezpečení, bezpečnostní výzkum a programové řízení. Na ministerstvu vnitra dosud vedla odbor veřejné správy a e-Governmentu. Zabývat se chce zrychlením prací na projektech ministerstva dotovaných z EU a zajištěním vzdělávání nově nabíraných policistů. Bude také pracovat na dokončení odškodnění lidí, kteří prošli vojenskými tábory nucených prací.

Náměstkem pro strategie a evropské fondy se stal Petr Osvald, který se dosud věnoval evropským fondům v Plzni a v minulosti byl také náměstkem ministra pro místní rozvoj. Chce minimalizovat ztráty při čerpání evropských fondů. "Tady je dědictví, z hlediska evropských fondů, kterého se nezbavíme, a ty prostředky propadat budou," upozornil.

Náměstkem pro informační technologie je nově Jaroslav Strouhal. Do funkce přišel z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Soustředit se chce na audit nynějších projektů informačních technologií. "Primární úkol je dokončit tendr na komunikační infrastrukturu veřejné správy," řekl.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy