reklama
 
 

Chovanec představil náměstky, prvním bude Sixta

11. 2. 2014 12:00
Jedno jméno ještě ministr vnitra oznámí až na doporučení hnutí ANO

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) představil pětici náměstků, šestého teprve nominuje hnutí ANO. Za KDU-ČSL se náměstkyní stala Monika Pálková. Prvním náměstkem je Jan Sixta, který přichází z pozice náměstka na ministerstvu zemědělství.

Sixta bude náměstkem pro vnitřní bezpečnost. Chce stabilizovat vztah ministra vnitra s policejním prezidentem a soustředit se na vyloučené lokality a novou migrační politiku.

Dosavadní první náměstek Lubomír Metnar přechází do vedení ekonomiky a provozu ministerstva. Hodlá hlavně zajistit prostředky pro nově nabírané policisty a hasiče, hledat úspory centrálními nákupy a zvýšit dohled nad zakázkami ministerstva.

Pálková bude náměstkyní pro sociální, zdravotní a právní zabezpečení, bezpečnostní výzkum a programové řízení. Na ministerstvu vnitra dosud vedla odbor veřejné správy a e-Governmentu. Zabývat se chce zrychlením prací na projektech ministerstva dotovaných z EU a zajištěním vzdělávání nově nabíraných policistů. Bude také pracovat na dokončení odškodnění lidí, kteří prošli vojenskými tábory nucených prací.

Náměstkem pro strategie a evropské fondy se stal Petr Osvald, který se dosud věnoval evropským fondům v Plzni a v minulosti byl také náměstkem ministra pro místní rozvoj. Chce minimalizovat ztráty při čerpání evropských fondů. "Tady je dědictví, z hlediska evropských fondů, kterého se nezbavíme, a ty prostředky propadat budou," upozornil.

Náměstkem pro informační technologie je nově Jaroslav Strouhal. Do funkce přišel z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Soustředit se chce na audit nynějších projektů informačních technologií. "Primární úkol je dokončit tendr na komunikační infrastrukturu veřejné správy," řekl.

autor: ČTK | 11. 2. 2014 12:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama