Bývalý náměstek ministra Volák opustil po 16 letech ODS

ČTK ČTK
4. 8. 2014 11:26
Daniel Volák působil jako náměstek ministra spravedlnosti. Jako důvod svého odchodu z ODS uvedl neshody v mateřské organizaci.
Daniel Volák.
Daniel Volák. | Foto: Sandra Štefaniková

Praha - Své členství v Občanské demokratické straně se po 16 letech rozhodl ukončit bývalý náměstek ministra spravedlnosti Daniel Volák.

Oznámil to v tiskové zprávě s tím, že v komunálních volbách bude kandidovat v Litvínově jako nezávislý za Hnutí Otevřená radnice. Svůj odchod z ODS zdůvodnil neshodami v mateřské organizaci.

"Já myslím, že v tomhle případě je zjevné, že to je už součást začátku předvolební kampaně Daniela Voláka," sdělil k odchodu spolustraníka místopředseda ODS Martin Kupka. Podle něho za rozchodem stojí především spory o kandidátku.

Volák uvedl, že pro něj bylo rozhodnutí v politické i profesní kariéře jedním z nejtěžších. Programové ideály ODS prý hájil od roku 1998 v komunální i celostátní politice až dosud.

"Hluboké a dlouhodobé názorové rozdíly v mé mateřské organizaci, především co se týká řešení kriminality, sociálního napětí a také výběru osob, které mají být tváří litvínovské ODS, ale nejsem schopen dále akceptovat," poznamenal.

V komunální politice chce muž, který byl v minulosti zastupitelem i starostou Litvínova, pokračovat dál. Své vize se pokusí prosadit tam, kde pro ně cítí nezbytnou podporu.

Volák byl předsedou celostátního smírčího výboru, který má v brzké době rozhodnout o tom, zda Jana Nečasová (dříve Nagyová), která čelí obvinění z několika trestných činů, zůstane v ODS.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Lékařské fakultě Ostravské univerzity hrozí, že bude bez akreditace

Hodnotící komise Národního akreditačního úřadu nedoporučuje schválení akreditace studijního programu Všeobecného lékařství pro Lékařskou fakultu Ostravské univerzity. Jde sice zatím pouze o návrh, nikoli rozhodnutí, ale přesto není jisté, jestli program Všeobecné lékařství bude moci fakulta letos pro uchazeče otevřít. V reakci na rozhodnutí to sdělil rektor Jan Lata.

Návrh hodnotící komise úřadu univerzita obdržela v pondělí. "Byť jde o návrh a nikoli o definitivní rozhodnutí, není to pro Lékařskou fakultu ani pro univerzitu příjemná situace. Věříme, že Rada Národního akreditačního úřadu zohlední stoupající kvalitu jak v oblasti personálního obsazení, tak v oblasti vědy a výzkumu, která se na fakultě v posledních letech odehrála a fakulta akreditaci obdrží," uvedl Lata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy