"Co platí v pátek, nemusí platit v pondělí." Ptali jsme se poslanců ANO, co si myslí o vládě s SPD

Radek Bartoníček Kateřina Frouzová Michal Polák Radek Bartoníček, Kateřina Frouzová, Michal Polák
12. 4. 2018 17:42
Redakce Aktuálně.cz zjišťovala, jak se poslankyně a poslanci hnutí ANO staví k variantě vlády za podpory KSČM a SPD. Otázky zněly takto: "Pan prezident doporučil ANO vyjednávat o kabinetu s SPD a KSČM. Co si o této variantě myslíte? Podpoříte ji? Máte vůči některému z těchto dvou možných partnerů ANO výhrady a jaké? Byli byste případně ještě pro další jednání s ČSSD?" Odpovědělo 41 ze 78 poslanců.

Foto: Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

Andrea Babišová

Podpořím vládu ANO s tolerancí KSČM a SPD, pokud poslanecký klub takto většinově rozhodne. Výhrady mám, ale bohužel ostatní strany svými požadavky nám moc možností nedávají. Nejsem pro další jednání s ČSSD.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Nový poslanec ANO Samaš složil slib, nahradil Hniličku

Nový poslanec hnutí ANO Miroslav Samaš složil v úvodu jednacího dne sněmovny slib. V dolní komoře nahradil předsedu Národní sportovní agentury Milana Hniličku (ANO). Hnilička se v úterý vzdal mandátu kvůli porušení protiepidemických opatření.

Samaš (54) dříve působil jako místostarosta Rakovníka. Hnilička odešel z dolní komory v souvislosti s víkendovou účastí na oslavě v teplickém hotelu. V čele sportovní agentury by rád zůstal.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy