Bursík má dost podpisů pro registraci nové strany

ČTK ČTK
30. 8. 2013 10:00
Ministerstvo má na registraci 15 dní, termín pro podávání kandidátek tak LES stihne.
Bursíkova nová strana má dost podpisů pro registraci.
Bursíkova nová strana má dost podpisů pro registraci. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nová politická strana expředsedy zelených Martina Bursíka má dostatek podpisů potřebných pro registraci strany.

Zástupci Liberálně ekologické strany (LES) v pátek odpoledne předají podpisové archy na ministerstvo vnitra, informoval za LES Matěj Hollan. Ministerstvo má na registraci 15 dní, termín pro podávání kandidátek tak LES stihne.

"Během tří dnů se nám sešly petiční archy s 1500 podpisy ze všech koutů republiky. Podpisy přišly poštou, přivezli je lidé osobně do Prahy a menší část jsme získali na petičních stáncích na ulicích. Nebývalý zájem nám udělal radost," uvedl Bursík.

Zatím není jasné, jestli strana bude do předčasných sněmovních voleb kandidovat samostatně nebo ve spojení s jinou stranou.

Bursík minulý týden opustil Stranu zelených, kterou v roce 2006 dovedl do Parlamentu i do vlády. Média spekulovala o tom, že by mohl spolupracovat s lidovci. Ti to ale na úterním zasedání celostátního výboru odmítli.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda rozhodla o měsíc prodloužit termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě bude možné jej odevzdat do 3. května, v elektronické verzi do 1. června.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy