Bude Kalousek premiér? U vás má šanci

dam
29. 5. 2006 0:00
Praha - Možná už zítra bude Miroslav Kalousek poprvé premiérem. Zatím ne ve Strakově akademii, ale ve vašem hlasování.

Dva týdny jste mohli hlasovat, kdo ze šestnácti politických lídrů by se vám zamlouval jako nový premiér. Postupně jste zavrhli všechny známé představitele nejsilnějších stran. V křesle předsedy vlády nechcete ani Bohuslava Sobotku, ani Mirka Topolánka. Odmítli jste premiéra komunistického (Vojtěch Filip) i alternativního (Martin Bursík).

Vaším výběrem prošli až do finále Miroslav Kalousek a Pavel Dohnal.

Premiérem tak může být politik, jehož strana se účastnila prakticky každé polistopadové vlády, ale on sám vždy raději zůstával pouze v pozadí.

Nebo můžete vybrat muže, který průnik do parlamentu zkouší, alespoň podle dosavadních oficiálních preferencí, víc jako hru než jako realitu. Záleží jen na vás. Finále začíná v pondělí 29. května v 6.00 hodin.

ZDE je pro vás připraveno finálové hlasování.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy