Bém oznámil, že nebude usilovat o post šéfa ODS

miz
4. 8. 2008 11:32
Změna v čele strany by uškodila koalici, míní
Primátor hlavního města Prahy Pavel Bém na Staroměstském náměstí.
Primátor hlavního města Prahy Pavel Bém na Staroměstském náměstí. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Místopředseda ODS a současný pražský primátor Pavel Bém nebude na podzim kandidovat na post předsedy ODS. Řekl to deníku E15.

Chystaný kongres by podle něj měl ve funkci potvrdit Mirka Topolánka. Bém, který je považován za hlavního rivala premiéra, míní, že případná změna v čele strany by uškodila vládě.

"Jsem přesvědčen, že pokud má současná vláda fungovat, není zde prostor pro nějaký vnitrostranický duel," řekl deníku. "Nebudu kandidovat na předsedu právě a hlavně s vědomím, že by případný úspěch znamenal konfrontaci, ta by znamenala oslabení dnes křehké stability vlády," dodal.

Blížící se podzimní krajské a senátní volby budou podle něj zrcadlem úspěšnosti vládní politiky. "Klíčovou odpovědnost za fungování koalice má ODS, takže krajské volby jsou pro nás první konfrontací s tím, jak naplňujeme předvolební sliby, jak se daří realizovat reformní program," míní.

Přesto věří, že občanští demokraté ve volbách uspějí a udrží současné pozice. "Obhajujeme 12 pozic, čili bych bral i desítku. Za katastrofální bych považoval ztrátu poloviny a více hejtmanů," vysvětlil.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy