Bém jde na Topolánka klipem. Pomáhá mu Čtvrtníček

Kateřina Eliášová
3. 12. 2008 17:05
Kandidát na předsedu ODS zaplatil 20 tisíc. Uvnitř video
Pavel Bém a Petr Čtvrtníček a řachanda u natáčení
Pavel Bém a Petr Čtvrtníček a řachanda u natáčení | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Kandidát na předsedu ODS Pavel Bém se na poslední chvíli před víkendovým kongresem rozhodl natočit volební klip.

Scénář vymyslel herec, režisér a scenárista Petr Čtvrtníček, který v klipu rovněž účinkuje. Má v něm roli režiséra.

"Je to taková rozevlátá minutka," charakterizoval klip Čtvrtníček.

Politickou reklamu točí Bém před tím, než se tuto neděli pokusí porazit ve volbě předsedy ODS premiéra a současného šéfa strany Mirka Topolánka.

"ODS čeká dlouhá, možná strastiplná cesta. Nesmíme ale zapomenout taky na to, že jsme lidé a že je dobré si čas od času ze sebe udělat i legraci," vysvětluje Bém důvod, proč klip natočil.

Klip ho přišel na dvacet tisíc korun.

A řekl jsem "Ne"
A řekl jsem "Ne" | Foto: Aktuálně.cz
Podívejte se na videa:
Bémův volební spot. Režie Čtvrtníček
Jak se natáčel Bémův předvolební klip

"Je to politik, který si ze sebe dokáže udělat legraci. Stojím na jeho straně. Co bych si s ním nestoupl před kameru, když je to dobrá sranda?" vysvětluje Čtvrtníček, proč nabídku podílet se na jeho volebním klipu přijal.

Svetřík s kostkami

Bém se Čtvrtníčkem sehrají v klipu etudu v šedých svetřících s kostkami.

Režisér tedy používá dva roky starý motiv z reklamy, kterou se psy a se soby dělal pro jednoho z mobilních operátorů.

Spot se natáčel v žižkovském ateliéru. "Vypnout větrák, ticho, nechodit!" ozývalo se jím dnes.

Pavel Bém utíká po schodech do maskérny a za chvíli se vrací s načervenalými tvářemi.

"Je to nadsázka, humor, trochu ironie," směje se sám sobě.

Uvolni se, Pavle

Čtvrtníček Béma režíruje a nabádá ho k většímu uvolnění a hřmotnějšímu hlasu. "A teď si nasaď ten reklamní smích," vybízí politika.

Jednou udělá chybu Čtvrtníček, podruhé zapomene text Bém.

"Jedeme rovnou naostro, nemáme čas na zkoušky, jsme přece talentovaný," snaží se Čtvrtníček uspíšit natáčení. "Zkuste, abyste nevypadal jako vážný politik, parodujte sám sebe," kibicuje Bémovi.

Po hodině a půl je natočeno.

Trumfnout Langera

První, kdo se rozhodl vstoupit do klání o post ve vedení ODS s klipem, byl ministr vnitra Ivan Langer. Režie se ujal Igor Chaun. Langer v něm vystupuje jako charismatický politik, který "otvírá dveře k vítězství". Na jeho volební klip se můžete podívat zde.

Oproti tomu Bémův spot je více ironický.

Bém si dělá legraci z politiky a de facto i ze svého neúspěchu. Zatím na oblastních sněmech ODS nezískal podporu ani v jediném kraji, ve čtvrtek se koná sněm v Praze, a tam může jeho soupeř Topolánek uspět jenom zázrakem.

Už i sázkaři favorizují Topolánka

Že by klip ovlivnil nějaké nerozhodnuté delegáty na kongresu, Bém vylučuje.

"Voliči se nerozhodují podle klipů, ale podle toho, jak toho kandidáta znají," tvrdí pražský primátor.

"Takhle může dát najevo svým protivníkům či partnerům: Ať se oni užírají, ale já si dokážu udělat srandu sám ze sebe," myslí si Čtvrtníček.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Francouzský obránce Varane odchází z Realu do Manchesteru United

Fotbalový mistr světa Raphaël Varane odchází z Realu Madrid do Manchesteru United. Podle britských médií se oba kluby dohodly na transferu, odstupné by mělo činit 50 milionů eur (zhruba 1,3 miliardy korun) a bonusy. Varane měl v Madridu smlouvu ještě na nadcházející sezonu, španělský klub původně požadoval údajně 80 milionů eur.

Osmadvacetiletý Varane přišel do Realu v roce 2011 z Lensu, nastoupil od té doby do 350 utkání a získal s "Bílým baletem" tři španělské tituly a čtyři trofeje v Lize mistrů. S francouzskou reprezentací vyhrál v roce 2018 titul mistra světa, na letošním evropském šampionátu odehrál všechny čtyři zápasy do vyřazení od Švýcarska v osmifinále. V Manchesteru je pro něj připravená pětiletá smlouva.

před 6 hodinami

Američané do konce roku ukončí bojovou misi v Iráku, působí tam přes 18 let

Americký prezident Joe Biden s iráckým premiérem Mustafou Kázimím v pondělí ve Washingtonu formálně uzavřel dohodu o ukončení americké bojové mise v Iráku do konce letošního roku, píše agentura Reuters. Děje se tak více než 18 let poté, co USA své vojáky do Iráku vyslaly.

Spojené státy mají v Iráku nyní asi 2500 příslušníků ozbrojených sil, kteří se soustředí na potírání zbytků teroristické organizace Islámský stát (IS). Už v dubnu se obě země dohodly, že USA bojové operace v Iráku ukončí a mise pak bude pokračovat jako výcviková a poradní. Tehdy ale nebyl dohodnut rozvrh stažení.

Biden se v pondělí s Kázimím setkal v Oválné pracovně Bílého domu. Šlo o jejich první osobní jednání v rámci strategického dialogu mezi USA a Irákem. Americký prezident řekl, že USA budou v Iráku nadále k dispozici a budou poskytovat výcvik i pomoc při potírání radikálů z IS. Zdůraznil však, americké síly přestanou do konce letošního roku v Iráku působit v bojových zónách.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

U Libye se převrátila loď, zemřelo nejméně 57 migrantů

Na západě Libye, nedaleko od města Chums, se v neděli převrátila loď s nejméně 75 migranty na palubě. Při neštěstí jich přinejmenším 57 zahynulo a dalších 18 lidí zachránili rybáři a libyjská pobřežní hlídka, uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Ta již delší dobu varuje, že počet migrantů, kteří letos zahynuli při cestě přes Středozemní moře do Evropy, se výrazně zvýšil.

Podle přeživších se plavidlo muselo zastavit v moři, mělo problém s motorem. Kvůli silným vlnám a špatnému počasí se převrátilo. Podle jejich svědectví mezi je oběťmi nejméně 20 žen a dvě děti.

Podle IOM se počet migrantů, kteří zahynuli ve Středozemním moři, ve srovnání s loňským rokem více než zdvojnásobil. Vloni podle údajů IOM zahynulo ve Středozemním moři 427 osob, letos jich už nyní je přes 1100. Podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky letos přes Středozemní moře doplulo do států Evropské unie přes 44 000 uprchlíků. Počet se výrazně zvýšil od května, kdy se zlepšilo počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy