Bém jde na Topolánka klipem. Pomáhá mu Čtvrtníček

Kateřina Eliášová
3. 12. 2008 17:05
Kandidát na předsedu ODS zaplatil 20 tisíc. Uvnitř video
Pavel Bém a Petr Čtvrtníček a řachanda u natáčení
Pavel Bém a Petr Čtvrtníček a řachanda u natáčení | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Kandidát na předsedu ODS Pavel Bém se na poslední chvíli před víkendovým kongresem rozhodl natočit volební klip.

Scénář vymyslel herec, režisér a scenárista Petr Čtvrtníček, který v klipu rovněž účinkuje. Má v něm roli režiséra.

"Je to taková rozevlátá minutka," charakterizoval klip Čtvrtníček.

Politickou reklamu točí Bém před tím, než se tuto neděli pokusí porazit ve volbě předsedy ODS premiéra a současného šéfa strany Mirka Topolánka.

"ODS čeká dlouhá, možná strastiplná cesta. Nesmíme ale zapomenout taky na to, že jsme lidé a že je dobré si čas od času ze sebe udělat i legraci," vysvětluje Bém důvod, proč klip natočil.

Klip ho přišel na dvacet tisíc korun.

A řekl jsem "Ne"
A řekl jsem "Ne" | Foto: Aktuálně.cz
Podívejte se na videa:
Bémův volební spot. Režie Čtvrtníček
Jak se natáčel Bémův předvolební klip

"Je to politik, který si ze sebe dokáže udělat legraci. Stojím na jeho straně. Co bych si s ním nestoupl před kameru, když je to dobrá sranda?" vysvětluje Čtvrtníček, proč nabídku podílet se na jeho volebním klipu přijal.

Svetřík s kostkami

Bém se Čtvrtníčkem sehrají v klipu etudu v šedých svetřících s kostkami.

Režisér tedy používá dva roky starý motiv z reklamy, kterou se psy a se soby dělal pro jednoho z mobilních operátorů.

Spot se natáčel v žižkovském ateliéru. "Vypnout větrák, ticho, nechodit!" ozývalo se jím dnes.

Pavel Bém utíká po schodech do maskérny a za chvíli se vrací s načervenalými tvářemi.

"Je to nadsázka, humor, trochu ironie," směje se sám sobě.

Uvolni se, Pavle

Čtvrtníček Béma režíruje a nabádá ho k většímu uvolnění a hřmotnějšímu hlasu. "A teď si nasaď ten reklamní smích," vybízí politika.

Jednou udělá chybu Čtvrtníček, podruhé zapomene text Bém.

"Jedeme rovnou naostro, nemáme čas na zkoušky, jsme přece talentovaný," snaží se Čtvrtníček uspíšit natáčení. "Zkuste, abyste nevypadal jako vážný politik, parodujte sám sebe," kibicuje Bémovi.

Po hodině a půl je natočeno.

Trumfnout Langera

První, kdo se rozhodl vstoupit do klání o post ve vedení ODS s klipem, byl ministr vnitra Ivan Langer. Režie se ujal Igor Chaun. Langer v něm vystupuje jako charismatický politik, který "otvírá dveře k vítězství". Na jeho volební klip se můžete podívat zde.

Oproti tomu Bémův spot je více ironický.

Bém si dělá legraci z politiky a de facto i ze svého neúspěchu. Zatím na oblastních sněmech ODS nezískal podporu ani v jediném kraji, ve čtvrtek se koná sněm v Praze, a tam může jeho soupeř Topolánek uspět jenom zázrakem.

Už i sázkaři favorizují Topolánka

Že by klip ovlivnil nějaké nerozhodnuté delegáty na kongresu, Bém vylučuje.

"Voliči se nerozhodují podle klipů, ale podle toho, jak toho kandidáta znají," tvrdí pražský primátor.

"Takhle může dát najevo svým protivníkům či partnerům: Ať se oni užírají, ale já si dokážu udělat srandu sám ze sebe," myslí si Čtvrtníček.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

USK Praha porazilo s navrátivšími Američankami Szekszárd 83:56

Basketbalistky USK Praha zvítězily v domácím utkání 3. kola Evropské ligy nad maďarským Szekszárdem jednoznačně 83:56 a získaly druhou výhru v tomto ročníku prestižní soutěže.

Nejlepší střelkyní českých mistryň byla s 18 body navrátivší se americká pivotka Brionna Jonesová, její krajanka Alyssa Thomasová pak se 14 body a 10 doskoky zaznamenala double double. Hostům nestačilo ani 15 bodů Zaly Friškovecové a prohrály v Eurolize i třetí zápas.

V dalším utkání skupiny A zavítá pražský celek na hřiště úřadujícího šampiona Jekatěrinburgu. Tam sehraje duel 27. října.

Aktualizováno před 7 hodinami

Požár v budově spalovny v Malešicích se podařilo uhasit, škoda dosáhne stovek milionů

V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích ve středu odpoledne hořela technologie, požár způsobil podle odhadu škodu za stovky milionů korun. Příčinu ohně určí vyšetřování. Sdělil to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Mluvčí Pražských služeb Radim Mana řekl, že spalovna je mimo provoz a minimálně ve čtvrtek to tak zůstane, odpad bude převážen jinam. Potvrdil i odhad škody.

"Ve spalovně došlo k požáru odstavené technologie na čištění spalin v pětipatrové technologické budově o rozměru 30 krát 40 metrů, která procházela rekonstrukcí technologií. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen třetí stupeň poplachu," uvedl Kavka. Zasahovalo deset profesionálních a devět dobrovolných jednotek, používaly také výškovou techniku. Na další budovy se oheň nerozšířil.

Černý kouř byl vidět z velké dálky. Chemická služba podle Kavky měřila zplodiny ohně v několika zasažených částech Prahy, například v Dolních Počernicích, Satalicích, Vinoři, Kyjích a na Černém Mostě, překročení norem ale nezjistila. "Po dobu zásahu byl však ve zmíněných oblastech cítit zápach po požáru a obyvatelům bylo doporučeno nevětrat," uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Pokrok v kauze Pandora Papers. Úřad zjišťuje, jestli Babiš nespáchal přestupek zamlčením majetku

Černošický městský úřad zjišťuje, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nespáchal přestupek podle zákona o střetu zájmů neúplným oznámením o majetku v takzvané kauze Pandora Papers. Úředníci požádali o součinnost ministerstvo spravedlnosti, uvedl ve středu web iROZHLAS.cz. Babiš už dřív v souvislosti s kauzou odmítl, že by se dopustil čehokoliv nelegálního.

Kauza Pandora Papers se zabývá děním kolem společností v daňových rájích. Podle mezinárodního novinářského týmu poslal premiér Babiš na nákup nemovitostí na francouzské Riviéře přes své offshorové firmy zhruba 380 milionů korun. V dokumentech souvisejících s kauzou podle webu Investigace.cz neuvedl, že vlastní akcie offshorových firem. Podle zákona o střetu zájmů je přitom neúplné oznámení majetku veřejného funkcionáře přestupek, za který hrozí pokuta do výše 50 000 korun, informoval iROZHLAS.cz.

Černošický úřad proto oslovil ministerstvo spravedlnosti, které vidí v tomto případě jako takzvaný evidenční orgán. Ministerstvo by podle úřadu mělo mít možnost získat dokumenty, zda premiér vlastnil nebo vlastní nemovitosti nebo firmy v zahraničí, případně v jakém období je vlastnil.

"Následně by ministerstvo mělo posoudit, zda tyto nemovitosti nebo firmy uvedl v oznámení o majetku podle zákona o střetu zájmů a pokud nikoli, mělo by tuto informaci jako podezření z přestupku oznámit úřadu příslušné obce s rozšířenou působností," uvedl úřad na webu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy