Bárta nebude ve vedení VV, odmítl post místopředsedy

Domácí Domácí
19. 5. 2011 12:08
Neformální lídr Věcí veřejných se nehodlá ucházet o nejvyšší stranické příčky
Vít Bárta (VV).
Vít Bárta (VV). | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Lídr Věcí veřejných Vít Bárta nebude usilovat o nejvyšší stranické funkce. Po stáhnutí své kandidatury na post oficiálního předsedy strany ve čtvrtek oznámil, že se nehodlá ucházet ani o místopředsednický post.

Nechce prý upřednostňovat své ego "před zájmem společnosti", očekává totiž, že minimálně do stranické konference na něj "budou pokračovat útoky".

S Bártou přitom ve svém týmu počítal i nynější předseda Radek John, který obhajuje křeslo předsedy v internetovém hlasování příznivců VV.

"Chci jej jako koaličního vyjednavače, a proto musí dostat nějaký mandát," řekl před časem John Aktuálně.cz. "Jeho schopnost orientovat se v ekonomických otázkách je pro VV důležitá," vysvětlil.

"Vážím si toho a děkuji za nabídku od kandidátů na předsedu být v jejich týmu, ale nyní není správné mít pro mne jiné úkoly než poradní a vyjednávací ve prospěch VV," napsal Bárta na svém facebookovém profilu.

Internetová volba předsedy Věcí veřejných začne ve čtvrtek v noci. Registrovaní příznivci nejmenší vládní strany budou rozhodovat mezi třemi kandidáty. Proti Johnovi se postaví šéfka poslaneckého klubu VV Karolína Peake a olomoucká poslankyně Dagmar Navrátilová.

Výsledky internetového hlasování ještě bude muset potvrdit volební konference VV, která se uskuteční o víkendu 28. a 29. května v královéhradeckém Hotelu Černigov. Delegáty budou podle verdiktu stranické rady zástupci centrálních orgánů, krajů a všech klubů VV.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Letadlo z Prahy přistálo ve Splitu po tísňovém volání kvůli nahlášené bombě, nyní jej prohledávají pyrotechnici

Letadlo z Prahy přistálo bezpečně ve Splitu poté, co někdo oznámil údajnou bombu na palubě. Nyní je odstavené a prohledávané na splitském letišti, uvedla chorvatská televize N1. Nucené přistání kvůli informaci o "hrozbě" potvrdila chorvatská policie.

"Letadlu, které letělo z Prahy do Splitu, bylo nařízeno přistát ve Splitu poté, co pilot oznámil stav nouze," sdělila stanici N1 správa chorvatského letového provozu. Podle neoficiálních informací bylo důvodem přistání anonymní nahlášení bomby na palubě, které přišlo po vstupu letounu do chorvatského vzdušného prostoru.

Informaci následně potvrdila na Twitteru chorvatská policie, podle níž letoun přistál v souladu se standardním postupem v případě "oznámené hrozby".

Odstavené letadlo podle N1 opustili všichni cestující, které nyní prověřuje chorvatská policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy