Babiš je lhář a agent StB, útočí z letáků Hrdlička

Domácí Domácí
18. 10. 2013 14:25
Na letáku figuruje jméno politika Tomáše Hrdličky, hnutí ANO se tím nehodlá zabývat
Karikatura Andreje Babiše na letáku
Karikatura Andreje Babiše na letáku | Foto: Repro Novinky.cz

Praha - Pražský politik Tomáš Hrdlička (dříve ODS) se podle serveru Novinky.cz rozhodl investovat nemalou částku do negativní kampaně proti hnutí ANO a jeho předsedovi Andreji Babišovi.

Hrdličkovo jméno přímo stojí na letáku s karikaturou Babiše, který nese název „Opravdový příběh Andreje Babiše alias agenta StB Bureše".

Hrdlička se na letáku vyjadřuje k tomu, co o něm samotném v médiích prohlásil předseda ANO a cituje z dva roky starého článku, který proti Babišovi napsal jeho nynější liberecký lídr Martin Komárek.

„ANO, Babiš prchl do Česka po té, co zbankrotoval na Slovensku a navíc se tam ošklivě zapletl s organizovaným zločinem," obviňuje Babiše na druhé straně letáku Hrdlička.

Dále tvrdí, že Babiš je agentem levice, který má za úkol rozbít pravici. „Nevolte agenta StB, bankrotáře a lháře!" vybízí letákem Hrdlička.

Aktuálně.cz se snažilo Tomáše Hrdličku přímo kontaktovat, ale do vydání článku na SMS zprávy ani telefonáty nereagoval.

Hnutí ANO nehodlá proti kampani podnikat žádné kroky. Informace o tom, že leták už je ve schránkách, dostalo podle tiskové mluvčí Radky Burketové od sympatizantů strany.

ANO: Bojí se nás

„My žádnou takovou kampaň vést nebudeme a nehodláme se vymezovat podobným způsobem. Nás jenom překvapuje, že se nás někdo tolik bojí a že mu stojíme za tolik peněz," řekla Aktuálně.cz Burketová.

Podle ní musela kampaň stát Hrdličku minimálně 3 miliony korun.

Krom letáků funguje také webová stránka s doménou www.agentbures.com. Pod tou sice nikdo podepsán není, ale Hrdličkův leták na ni přímo odkazuje.

Stránka obsahuje fotky Andreje Babiše, jehož označuje krycím jménem Bureš, a rozsáhle referuje o Babišově údajné spolupráci s StB.

„Zdá se nám, že celá Česká republika má teď jediný program, a ten se jmenuje Andrej Babiš: jak ho zničit. My se tím ale nenecháme otrávit, soustředíme se na voliče. Jak říká pan Babiš - kopejte do mě a mě to nabíjí. Evidentně jsme pro ostatní strany velké nebezpečí," řekla Burketová.

Proti Babišovi se vymezuje i herec Pavelka

Podle jejích slov ANO požaduje stažení billboardů, kde je lídr ANO Babiš vyobrazen se Zdeňkem Bakalou. Plakáty Hrdličky se ale nebude již více zabývat.

Proti Babišovi se v uplynulých dnech objevilo i video herce Ondřeje Pavelky, kde herec nařkl Babiše, že se nedostavil k soudu v Bratislavě, kde mělo zaznít, zda skutečně spolupracoval s StB, nebo ne.

Babiš později reagoval, že jeho přítomnost u soudu nebyla vyžadována a že byl zaneprázdněn kampaní. K bratislavskému soudu podal žalobu, kde se snaží své jméno očistit.

Babiš tvrdí, že o svazku, který na něj StB vedla, nevěděl.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést má až 300 milionů korun

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard. Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Premiér navrhuje zvýšit sazby daně z 23 na 25 procent u kurzových sázek, totalizátorových her, tombol a turnajů malého rozsahu. U binga a živé hry pak chce zvýšit sazby zdanění z 23 na 30 procent. "Toto navrhované navýšení sazeb koresponduje s původním návrhem úpravy zdanění dotčených hazardních her obsaženém v loňském vládním návrhu daňového balíčku," uvedl premiér.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Škodě Auto za devět měsíců klesl provozní zisk o 60 procent

Automobilce Škoda Auto za prvních devět měsíců letošního roku klesl provozní zisk o 60 procent na 469 milionů eur (12,9 miliardy Kč). Negativní dopad na hospodaření měl zejména nižší objem prodeje způsobený epidemií nemoci covid-19, vývoj směnných kurzů a také mimořádné výdaje spojené s emisemi. Tyto dopady částečně kompenzovaly nižší fixní náklady a náklady na vývoj a optimalizace nákladů na produkty. Oznámil to dnes mateřský koncern Volkswagen.

Tržby mladoboleslavské automobilce klesly o 25,9 procenta na 12 miliard eur (329 miliard Kč). Odbyt se snížil o 25,9 procenta na 596.000 vozů. Mezi nejoblíbenější modely patřily Scala, Kamiq a Octavia Combi.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dva teroristy, kteří spáchali útok v Bamaku, odsoudil malijský soud k trestu smrti

Malijský soud odsoudil dva islamisty k smrti za účast v útocích mířených proti cizincům v metropoli Bamaku v roce 2015, informuje server BBC. Březnový útok na noční klub La Terrasse a listopadové přepadení hotelu Radisson Blu si vyžádaly dohromady nejméně 25 obětí. Jeden z obviněných před soudem řekl, že je na teroristické činy, k nimž se přihlásilo islamistické uskupení Murábitún, hrdý.

V Mali, které čelí od roku 2012 islamistickému povstání, nejsou soudy s džihádisty časté, připomíná BBC. Malijské armádě se i přes podporu od mise OSN a francouzských vojsk nedaří působení islamistů v zemi zastavit.

Jeden z odsouzených, Mauritánec Fawaz Ould Ahmeida, uvedl, že na klub La Terrasse zaútočil, aby se pomstil za komiksy s prorokem Mohamedem, které otiskl francouzský týdeník Charlie Hebdo. Při tomto útoku zemřeli tři Malijci, Belgičan a Francouz. Kvůli účasti v útoku byl odsouzen k smrti také Sadou Chaka, druhý obviněný.

Ahmeidu zároveň soud shledal vinným za organizaci útoku na hotel Radisson Blu. Ozbrojenci drželi devět hodin 170 hotelových hostů a zaměstnanců jako rukojmí a nejméně 20 z nich usmrtili, než kontrolu nad budovou převzaly bezpečnostní síly. Mezi oběťmi bylo nejméně 13 cizinců pěti různých národností.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Mexiku objevili masové hroby s 59 těly, nejspíš oběťmi drogových gangů

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Většina těl patřila velmi mladým lidem, či dokonce nezletilým, nejméně deset z nich byly ženy, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová. Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy