Babiš je lhář a agent StB, útočí z letáků Hrdlička

Domácí Domácí
18. 10. 2013 14:25
Na letáku figuruje jméno politika Tomáše Hrdličky, hnutí ANO se tím nehodlá zabývat
Karikatura Andreje Babiše na letáku
Karikatura Andreje Babiše na letáku | Foto: Repro Novinky.cz

Praha - Pražský politik Tomáš Hrdlička (dříve ODS) se podle serveru Novinky.cz rozhodl investovat nemalou částku do negativní kampaně proti hnutí ANO a jeho předsedovi Andreji Babišovi.

Hrdličkovo jméno přímo stojí na letáku s karikaturou Babiše, který nese název „Opravdový příběh Andreje Babiše alias agenta StB Bureše".

Hrdlička se na letáku vyjadřuje k tomu, co o něm samotném v médiích prohlásil předseda ANO a cituje z dva roky starého článku, který proti Babišovi napsal jeho nynější liberecký lídr Martin Komárek.

„ANO, Babiš prchl do Česka po té, co zbankrotoval na Slovensku a navíc se tam ošklivě zapletl s organizovaným zločinem," obviňuje Babiše na druhé straně letáku Hrdlička.

Dále tvrdí, že Babiš je agentem levice, který má za úkol rozbít pravici. „Nevolte agenta StB, bankrotáře a lháře!" vybízí letákem Hrdlička.

Aktuálně.cz se snažilo Tomáše Hrdličku přímo kontaktovat, ale do vydání článku na SMS zprávy ani telefonáty nereagoval.

Hnutí ANO nehodlá proti kampani podnikat žádné kroky. Informace o tom, že leták už je ve schránkách, dostalo podle tiskové mluvčí Radky Burketové od sympatizantů strany.

ANO: Bojí se nás

„My žádnou takovou kampaň vést nebudeme a nehodláme se vymezovat podobným způsobem. Nás jenom překvapuje, že se nás někdo tolik bojí a že mu stojíme za tolik peněz," řekla Aktuálně.cz Burketová.

Podle ní musela kampaň stát Hrdličku minimálně 3 miliony korun.

Krom letáků funguje také webová stránka s doménou www.agentbures.com. Pod tou sice nikdo podepsán není, ale Hrdličkův leták na ni přímo odkazuje.

Stránka obsahuje fotky Andreje Babiše, jehož označuje krycím jménem Bureš, a rozsáhle referuje o Babišově údajné spolupráci s StB.

„Zdá se nám, že celá Česká republika má teď jediný program, a ten se jmenuje Andrej Babiš: jak ho zničit. My se tím ale nenecháme otrávit, soustředíme se na voliče. Jak říká pan Babiš - kopejte do mě a mě to nabíjí. Evidentně jsme pro ostatní strany velké nebezpečí," řekla Burketová.

Proti Babišovi se vymezuje i herec Pavelka

Podle jejích slov ANO požaduje stažení billboardů, kde je lídr ANO Babiš vyobrazen se Zdeňkem Bakalou. Plakáty Hrdličky se ale nebude již více zabývat.

Proti Babišovi se v uplynulých dnech objevilo i video herce Ondřeje Pavelky, kde herec nařkl Babiše, že se nedostavil k soudu v Bratislavě, kde mělo zaznít, zda skutečně spolupracoval s StB, nebo ne.

Babiš později reagoval, že jeho přítomnost u soudu nebyla vyžadována a že byl zaneprázdněn kampaní. K bratislavskému soudu podal žalobu, kde se snaží své jméno očistit.

Babiš tvrdí, že o svazku, který na něj StB vedla, nevěděl.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy