ANO má favorita na dopravu: Bývalého Rathova úředníka

ČTK ČTK
5. 12. 2013 13:52
Kandidátem hnutí na post ministra dopravy je Pavel Čihák
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Kandidátem hnutí ANO na post ministra dopravy je bývalý vedoucí odboru dopravy Středočeského kraje Pavel Čihák.

Nominaci na post šéfa dopravního resortu potvrdil s tím, že pokud ANO resort získá, rozhodne poslanecký klub mezi třemi kandidáty.

Kromě Čiháka jde ještě o poslance Martina Kolovratníka a Richarda Brabce. To, že dopravní resort má dostat právě ANO, vyplývá z posledního návrhu šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky.

"Jsme tam tři technicky zaměření, kteří jsme nominováni na post (ministra dopravy). Když bych to shrnul, já jsem jednička, Kolovratník dvojka a pan Brabec trojka," uvedl Čihák.

Jednání mezi stranami vznikající koalice o rozdělení ministerských postů by se podle něj měly uskutečnit o víkendu, na základě těchto dohod pak o definitivním obsazení postu šéfa dopravního resortu rozhodne poslanecký klub ANO, dodal.

Čihák v minulosti působil v řadě profesí včetně ředitele závodu ve stavební firmě Stavby silnic a železnic, která se v roce 2009 přejmenovala a v současnosti působí jako Eurovia CS.

Vedoucím odboru dopravy ve Středočeském kraji byl od roku 2008, tedy v éře tehdejšího hejtmana Davida Ratha (ČSSD). Rovněž působil jako šéf krajské Správy a údržby silnic. V červnu minulého roku byl z funkce šéfa správy odvolán.

 

Právě se děje

Další zprávy