Náměstci minulé vlády končí, odejít musí například bojovník s hazardem Závodský

ČTK ČTK
15. 12. 2017 23:14
Na ministerstvech postupně končí náměstci minulé vlády. Mezi prvními odejdou Monika Pálková z vnitra a Ondřej Závodský z financí. Skončit by měl také Jaroslav Fidrmuc a Petr Pavlík na ministerstvu školství.
Ondřej Závodský
Ondřej Závodský | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Na ministerstvu vnitra skončí jako náměstkyně Monika Pálková, z pozice náměstka ministryně financí odejde náměstek Ondřej Závodský. informoval server Neovlivní.cz. Lidovecký náměstek Jaroslav Fidrmuc odejde z ministerstva školství, kde zřejmě skončí i jeho kolega Petr Pavlík z ČSSD.

"Několik minut po nástupu paní ministryně mi bylo řečeno, že je zájem od 1. ledna moji sekci zrušit," řekl Závodský. Věc ale musí schválit vláda, jeho působení na ministerstvu spadá pod služební zákon. "Jsem zvědavý, jak celá věc dopadne," dodal. Závodský na ministerstvo přišel za působení Andreje Babiše (ANO), na starost měl oblast hazardu.

"Bylo mi řečeno, že končím. Blíže bych se k tomu ale v tuto chvíli nevyjadřovala. Ještě jsem nemluvila s panem ministrem," sdělila serveru Neovlivní.cz. Pálková, která je také pod služebním zákonem. Na ministerstvu působí od roku 2007. Jako náměstkyně měla na starost řízení sekce sociálního a zdravotnického zabezpečení, bezpečnostního výzkumu a projektového řízení.

Podle zdrojů z úřadu má nový ministr vnitra Lubomír Metnar v těchto dnech naplánované schůzky se všemi vysokými představiteli ministerstva a dalších institucí, kde by se měli podřízení dozvědět podrobnosti o jeho plánech.

Tiskové oddělení ministerstva napsalo, že Metnar se podrobně seznamuje s uspořádáním resortu a na základě toho připravuje úpravu organizačního řádu a rozhoduje o systémovém zařazení jednotlivých odborů.

"Jakékoli chystané úpravy však budou řešit nutné zefektivnění fungování úřadu, nikoli primárně personální otázku," uvedl ve vyjádření tiskový odbor.

Náměstek Fidrmuc z ministerstva školství zatím neví, k jakému datu skončí. Sejde se kvůli tomu s ministrem příští týden. Co bude dělat po svém odchodu z ministerstva, ještě neví. "Pan ministr (školství Robert Plaga) mi oznámil, že bude rušit pozice politických náměstků," uvedl Fidrmuc.

Na ministerstvu školství je nyní vedle politických náměstků Fidrmuce a Pavlíka také šest odborných náměstků. Pozici sedmého odborného náměstka zastával do svého jmenování ministrem současný ministr Plaga.

Na ministerstvo nastoupil v roce 2015 jako politický náměstek za ANO, potom vedl sekci vysokého školství, vědy a výzkumu.

 

Právě se děje

Další zprávy