Politici pro vás natočili volební videa. Podívejte se

Martina Macková
12. 10. 2008 9:57
Zpívají, hrají a pitvoří se. Kandidáti lákají klipy k volbám
Foto: Jiří Kropáček

Zlín/Olomouc/Liberec - K novým reklamním či hudebním klipům to má asi tak daleko jako lední medvěd na Antarktidu, přesto se weby politiků hemží předvolebními pokusy o videa s písněmi a rozesmátými kandidáty.

Sami politici sice uznávají, že jde o amatérské výkony, na druhé straně podle nich má cenu se do podobných projektů pouštět. Voliči to prý oceňují. Posuďte sami. Točili je pro vás.

Kristiánův slušný song

Do nejistého podniku se přesto pouští většinou menší strany. Až na výjimku, kdy ČSSD využila popularity vítěze z Nagana Jiřího Šlégra 

Přenést se ale na předvolební mítink můžete díky záznamu z výstupu na Říp, který sociální demokracie zorganizovala v rytmu známých songů příznivce strany Michala Davida.

KDU-ČSL v Libereckém kraji zpívá bez pomoci popových hvězd. A protože na severu kandiduje společně s SNK ED, mají svůj Koaliceband.

Že se na koalici dohodli teprve nyní a nemají čas moc zkoušet, nezastírají.

"Všichni jsou takoví tišší, tak jsem se rozhodli natočit nějakou píseň. Máme jednoduše drive," říká lídr kandidátky Michael Vraný.

Kandidující lidovci na Zlínsku jdou také vlastní cestou. Mají zřejmě jako jediní v zemi svoji volební píseň.

Autorem i interpretem zároveň je skupina Welblue, jinak studenti a zčásti potomci manažera strany v Uherském Hradišti. Jejich Kristiánův song s oficiálním maskotem strany - čápem, doprovází i další videa organizace.

"Je výhodné mít vlastní píseň, nemusíme platit autorské poplatky OSA a lidem se to líbí," říká Karla Vaculínová ze zlínské organizace KDU-ČSL.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Zelená je prostě dobrá

Zelení na Vysočině, kteří poprvé kandidují v krajských volbách, vsadili namísto na hudbu na stranickou barevnost a číslo, které připomínají v mnoha obměnách. Zelené může být jednoduše téměř cokoliv. Nezapomněli ani na parodii. Tentokrát svého královehradeckého kolegy a propagátora konopí Stanislava Pence.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Olomoucká organizace zelených zase sází na svého lídra a někdejšího náměstka ministryně Dany Kuchtové Martina Tichého. Ten své charisma ukazuje také v mnoha obměnách na téma doprava.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Jít volit je sexy

Šance pro náš kraj, koalice menších stran v Olomouckém kraji, svěřila své herecké ambice studentům Filozofické fakulty Univerzity Palackého. Jejich šoty zatím běží jen na webových stránkách volebního sdružení (SNK ED, SOS, US-DEU) a voliči je mohou vidět ještě na mítincích.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

"Líbilo se nám, jak k tomu studenti přistupují. Chceme tím lidi vyburcovat, aby přišli k volbám," řekla jednička kandidátky olomoucká lékařka Eliška Sovová. Sdružení láká k volbám i kresbami karikaturisty Štěpána Mareše, které hlásají: Jít k volbám je sexy!

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy