Policisté zatkli Inda, měl obrat stát až o 46,5 milionu

tsc
4. 4. 2008 8:05
Indického podnikatele zatkli na letišti
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Indického podnikatele, který měl údajně krácením daně připravit Česko o 46,5 milionu korun, zadržela policie na letišti Ruzyně. Informoval o tom deník Právo.

Soud Prahy 1 souhlasil s uvalením vazby na cizince, který podle listu vlastnil v centru Prahy luxusní indickou restauraci a bar. V letech 2002 až 2006 tam měl vydělat desítky milionů korun, finančnímu úřadu Prahy 1 však vykazoval ztrátu či nulový zisk.

Domovní prohlídky přinesly mnoho důkazů, objeveno bylo též přes 600 tisíc korun. Podnikateli hrozí až dvanáct let vězení.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 55 minutami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy