Policisté zasahují na desítkách míst kvůli obřím daňovým únikům, zadrželi 22 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 8. 2019 15:22
Policisté a celníci ze speciálního týmu Daňová kobra zasahují asi na 60 místech po celém Česku. Zatím zadrželi 22 lidí, nikoho z nich dosud neobvinili. Podle serveru Neovlivní.cz mají detektivové podezření na daňové úniky za stovky milionů korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

"Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze vykonává dozor nad postupem policejních orgánů v přípravném řízení v trestní věci daňového charakteru, kdy úkony provádí policisté Policie ČR, Národní centrály proti organizovanému zločinu ve spolupráci s Celní správou. Do současné doby bylo zdrženo 22 osob, žádná z nich nebyla dosud obviněna," uvedla Dagmar Pětníková z Vrchního státního zastupitelství v Praze. 

Zásah už dříve potvrdil mluvčí policejní Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. "Tým Daňové kobry, příslušníci Národní centrály proti organizovanému zločinu a Celní správy, provádějí na několika desítkách míst České republiky úkony trestního řízení," uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Bližší informace zatím nechtěl poskytnout. Server Neovlivní.cz napsal, že policisté od rána zasahovali zhruba na 60 místech.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy