Policisté zasahují na desítkách míst kvůli obřím daňovým únikům, zadrželi 22 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 8. 2019 15:22
Policisté a celníci ze speciálního týmu Daňová kobra zasahují asi na 60 místech po celém Česku. Zatím zadrželi 22 lidí, nikoho z nich dosud neobvinili. Podle serveru Neovlivní.cz mají detektivové podezření na daňové úniky za stovky milionů korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

"Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze vykonává dozor nad postupem policejních orgánů v přípravném řízení v trestní věci daňového charakteru, kdy úkony provádí policisté Policie ČR, Národní centrály proti organizovanému zločinu ve spolupráci s Celní správou. Do současné doby bylo zdrženo 22 osob, žádná z nich nebyla dosud obviněna," uvedla Dagmar Pětníková z Vrchního státního zastupitelství v Praze. 

Zásah už dříve potvrdil mluvčí policejní Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. "Tým Daňové kobry, příslušníci Národní centrály proti organizovanému zločinu a Celní správy, provádějí na několika desítkách míst České republiky úkony trestního řízení," uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Bližší informace zatím nechtěl poskytnout. Server Neovlivní.cz napsal, že policisté od rána zasahovali zhruba na 60 místech.

 

Právě se děje

Další zprávy