Policisté zadrželi ženu podezřelou z vraždy novorozence

ČTK ČTK
9. 12. 2013 11:41
Dítě našel bezdomovec na Lounsku v popelnici, narodilo se živé.
Foto: Policie ČR

Lounsko - Novorozenec, jehož našel bezdomovec v popelnici v Podbořanech na Lounsku, se narodil živý. Kriminalisté v této souvislosti už zadrželi dvaatřicetiletou ženu, která je podezřelá z vraždy.

Sdělila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Bezdomovec našel v kontejneru tělíčko v neděli ráno. "Přivolaný lékař při prvotním ohledání neshledal známky cizího zavinění a konstatoval, že se dítě narodilo živé. Ke zjištění přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva, která bude ještě dnes," řekla Poláčková.

Podezřelou ženu kriminalisté zadrželi v neděli večer. Bližší informace policie uvede na úterní tiskové konferenci.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy