Policisté zadrželi ženu podezřelou z vraždy novorozence

ČTK ČTK
9. 12. 2013 11:41
Dítě našel bezdomovec na Lounsku v popelnici, narodilo se živé.
Foto: Policie ČR

Lounsko - Novorozenec, jehož našel bezdomovec v popelnici v Podbořanech na Lounsku, se narodil živý. Kriminalisté v této souvislosti už zadrželi dvaatřicetiletou ženu, která je podezřelá z vraždy.

Sdělila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Bezdomovec našel v kontejneru tělíčko v neděli ráno. "Přivolaný lékař při prvotním ohledání neshledal známky cizího zavinění a konstatoval, že se dítě narodilo živé. Ke zjištění přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva, která bude ještě dnes," řekla Poláčková.

Podezřelou ženu kriminalisté zadrželi v neděli večer. Bližší informace policie uvede na úterní tiskové konferenci.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy