Policisté vyslechli svědky v kauze vynášení informací ze spisu, expolicista Gáborík opustil vazbu

ČTK ČTK
8. 8. 2016 13:21
Minulý týden byl z vazby propuštěn bývalý policista Igor Gáborík, který je v rámci kauzy Bereta stíhán za vynášení informací ze spisu. Gáborík byl ve vazbě kvůli možným snahám ovlivňovat svědky. Všichni svědci už ovšem byli vyslechnuti, takže důvody pro jeho vazbu pominuly. Kromě Gáboríka jsou obviněni také detektiv protikorupční policie Radek Holub a celník Pavel Šíma. Holub se Šímou jsou podezřelí z předávání informací o vyšetřování Gáboríkovi, který informace poskytl soukromé detektivní kanceláři.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Bývalý policista Igor Gáborík stíhaný v kauze úniků z policejních spisů byl v minulém týdnu propuštěn z vazby. Informoval o tom v pondělí web Českého rozhlasu. Gaborík setrvával ve vazbě kvůli možnému ovlivňování svědků. Propuštěn byl po jejich výslechu, protože důvod pro umístění ve vazební cele odpadl.

V případu byli kromě Gáboríka po třech letech prověřování obviněni také detektiv protikorupční policie Radek Holub a celník Pavel Šíma. Holub se Šímou jsou podezřelí z předávání informací o vyšetřování různých případů Gáboríkovi, který informace poskytl soukromé detektivní kanceláři. Holub údajně vynášel informace z vyšetřování případů v Nemocnici Na Homolce a pražském dopravním podniku.

Stíháni jsou za zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku, podplácení a neoprávněný přístup k počítačovému systému. Za přijetí úplatku pachatelům hrozí tři až deset let vězení, za podplácení jeden rok až šest let.

Ve vazbě byl kromě Gáboríka také Holub, který vazební věznici opustil už v polovině července.

"Mohu pouze potvrdit, že obě osoby, proti nimž bylo vedeno řízení vazebně, byly z rozhodnutí státního zástupce propuštěny z vazby. Výslechem svědků odpadl důvod vazby," řekla Českému rozhlasu pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

 

Právě se děje

Další zprávy