Policisté vrátili zapůjčený supersport BMW i8. Nákup podobných aut není na pořadu dne, tvrdí

ČTK ČTK
9. 11. 2017 15:49
Policie na konci října vrátila zapůjčený hybridní vůz BMW i8, který dosáhl smlouvou stanovený počet najetých kilometrů. "Nákup obdobných vozů není na pořadu dne," řekl mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. Vůz sloužil policistům na jižní Moravě. Hybridní supersport za čtyři miliony korun policie převzala k testování na konci června, vrátit ho měla zpět za šest měsíců nebo po ujetí 20 tisíc kilometrů. Šlo o druhé, náhradní BMW i8, které měla policie zapůjčené. První získala v polovině května, na konci měsíce ale vůz havaroval v brněnských Chrlicích, kdy řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Zranil se on, i zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, kterého policista vezl.
Policejní BMW i8.
Policejní BMW i8. | Foto: Tomáš Škoda
 

Právě se děje

před 46 minutami

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy