Policisté vrátili zapůjčený supersport BMW i8. Nákup podobných aut není na pořadu dne, tvrdí

ČTK ČTK
9. 11. 2017 15:49
Policie na konci října vrátila zapůjčený hybridní vůz BMW i8, který dosáhl smlouvou stanovený počet najetých kilometrů. "Nákup obdobných vozů není na pořadu dne," řekl mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. Vůz sloužil policistům na jižní Moravě. Hybridní supersport za čtyři miliony korun policie převzala k testování na konci června, vrátit ho měla zpět za šest měsíců nebo po ujetí 20 tisíc kilometrů. Šlo o druhé, náhradní BMW i8, které měla policie zapůjčené. První získala v polovině května, na konci měsíce ale vůz havaroval v brněnských Chrlicích, kdy řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Zranil se on, i zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, kterého policista vezl.
Policejní BMW i8.
Policejní BMW i8. | Foto: Tomáš Škoda
 

Právě se děje

před 42 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy