Policisté si zahráli v seriálu Primy. Nepřijatelné, zlobí se policejní prezidium a spustilo šetření

Jakub Zelenka Jakub Zelenka
16. 10. 2017 18:35
Policie kritizuje pořad televize Prima s názvem Policie v akci. Podle strážců zákona neukazuje skutečnou realitu jejich práce. Policejní prezidium také zahájilo vnitřní kontrolu, protože v seriálu hrají skuteční policisté. To ani Prima nepopírá.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Schejbal

Praha - Policie rozjela vnitřní kontrolu kvůli seriálu televize Prima s názvem Policie v akci. V pořadu vystupují podle prohlášení tvůrců skuteční strážci zákona a to bezpečnostním sborům vadí. Policejní prezidium kritizuje, že téma televize pojala jako reality show a zásahy jsou kvůli hercům moc vyhrocené. Chce proto vyšetřit, jestli se někdo nedopustil pochybení.

"Kvitujeme záměr producentů seznámit veřejnost s každodenní a mnohdy nelehkou policejní prací, nicméně v tomto formátu reality show jej nemůžeme akceptovat. Stejně tak se neztotožňujeme s postupy herců - policistů, které nejsou v souladu s právními předpisy ani s běžnou praxí a často jsou uměle vyhrocené," napsala mluvčí Policejního prezidia Iveta Skupien.

Odbor vnitřní kontroly mezitím zjistil, že v pořadu policisty ztvárňují jak skuteční policisté, tak i civilisté. "Kontrolní pracovníci zároveň zjistili, že tuto uměleckou činnost provozovali v době svého osobního volna. Odbor vnitřní kontroly se celou záležitostí i nadále zabývá, prozatím bez konkrétních závěrů," dodala Skupien.

Tím, že v seriálu vystupují i skuteční strážci zákona, se ale televize Prima netají.

"Pořad ukazuje televizně zpracovanou každodenní realitu náročné policejní práce a je inspirován reálnými příběhy, proto i v roli policistů vystupují skuteční, praxí vytrénovaní profesionálové z řad policie," řekla Jana Mrákotová, z tiskového oddělení Primy.

"Jsme si vědomi, že přicházíme s něčím zcela novým, a že pořad tak může vyvolat diskusi," reagovala Mrákotová s tím, že od řadových policistů přichází na pořad pozitivní reakce.

Prima tvrdí, že pořad ukazuje každodenní realitu policejní práce. V jednom díle jsou vždy vyobrazeny čtyři případy a příběhy.

 

Právě se děje

Další zprávy