Policie obvinila šest cizinců ze znásilnění turistky v Praze, o jejich vazbě rozhodne soud

ČTK ČTK
4. 4. 2018 11:41
Podle policie se turistka s jedním z mužů seznámila v noci v baru. Domluvili se, že půjdou k němu na pokoj, muž ale poté přivedl svých pět kamarádů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Schejbal

Praha - Policisté obvinili šest cizinců, kteří údajně v noci z neděle na pondělí znásilnili turistku v hotelu v pražské Náprstkově ulici. Hrozí jim až deset let vězení.

Pro všechny obviněné navrhl státní zástupce vazbu. Informaci serveru Novinky.cz potvrdil mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

"Kriminalisté prvního policejního obvodu obvinili šest cizinců z trestného činu znásilnění a podali podnět na jejich vzetí do vazby. O té bude dnes rozhodovat soud," řekl Daněk.

Podle policistů se turistka s jedním z mužů seznámila v noci v baru. Domluvili se, že půjdou k němu na pokoj, muž ale následně přivedl svých pět kamarádů. Poté ženu údajně znásilnili. "Všech šest mužů, kteří jsou ročníky narození 1994 až 1998, bylo zadrženo policisty," uvedl dříve Daněk.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí. Pro ČTK to řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle Heřmánkové Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy