GIBS: Tři policisté donutili při výslechu muže skočit z okna

ČTK ČTK
10. 3. 2015 16:46
Brněnští policisté jsou podezřelí z toho, že násilně vyslýchali muže a poté ho přinutili vyskočit z okna.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Brno - Tři brněnští policisté čelí podle dobře informovaných zdrojů obvinění, že loni v listopadu přinutili muže podezřelého z trestné činnosti, aby vyskočil z okna budovy.

Ten skončil se zraněními v nemocnici.

Nyní je ve vězení. Případem se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Na případ upozornil poškozený dopisem

"Policisté jsou postaveni mimo službu," řekla mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová. O případu informovala TV Prima, kterou muž upozornil na svůj případ dopisem z vězení.

Uvedla, že muž, který se údajně stal obětí policejního násilí, měl sice v minulosti problémy se zákonem, tentokrát byl ale nucen k doznání ke krádeži, kterou podle svých slov nespáchal.

Z jeho dopisu vyplývá, že policisté byli neoblomní a sdělili mu prý něco v tom smyslu, že "pokud doznání nepodepíše, měl by raději spáchat sebevraždu".

Vyskočil z pátého patra

Muže pak údajně přiměli, aby vyskočil z pátého patra budovy. "Vážně jsem si zlomil nohu, kdy jsem byl operován. Při dopadu mě ztloukli, kopali, atd..," uvedl muž ve svém dopise.

TV Prima uvedla, že policisté jsou zřejmě stíhaní za účast na sebevraždě nebo za mučení a jiné nelidské zacházení.

"Mohu v tuto chvíli pouze potvrdit, že se případem zabýváme. Tito tři pracovníci jsou nyní již stíhaní. Vyšetřování stále běží, a není proto možné sdělit k věci podrobnosti," řekla mluvčí generální inspekce Radka Sandorová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy