Policisté dostali medaile za objasnění útoku ve Vítkově

Petra Sasínová
17. 9. 2009 12:45
Krajské policejní ředitelství dostalo za objasnění kauzy odměnu 100 tisíc.
Útok na romskou rodinu ve Vítkově odsoudili politici, Romové demonstrovali proti rasismu. Řada lidí poslala peníze na účet ve prospěch rodiny.
Útok na romskou rodinu ve Vítkově odsoudili politici, Romové demonstrovali proti rasismu. Řada lidí poslala peníze na účet ve prospěch rodiny. | Foto: Tomáš Netočný

Ostrava - Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas ocenil jedenáct policistů, kteří se podíleli na objasnění žhářského útoku ve Vítkově.

Dnes dostali od hejtmana pamětní medaile.

"Vyjadřuji vám policistům, kteří jste objasnili letošní žhářský útok ve Vítkově, úctu. Zvláště oceňuji vaši intenzivní práci, díky níž jste dospěli k obnovení pocitu bezpečí občanů žijících nejen v Moravskoslezském kraji," řekl policistům socialista Palas.

Na slavnostní poděkování severomoravským kriminalistům přijel policejní prezident Oldřich Martinů.

"Severomoravské krajské ředitelství dostalo také finanční ocenění sto tisíc korun," uvedla mluvčí krajského úřadu Šárka Vlčková.

Žháři zapálili dům početné romské rodiny z Vítkova letos 18. dubna v noci. Hodili dovnitř tři zápalné láhve. Při následném požáru málem uhořela dvouletá Natálie, vážné popáleniny utrpěli i její rodiče.

Až po půlročním vyšetřování policisté z útoku obvinili čtyři mladíky z Opavska a Bruntálska. Tři se už přiznali.

Prokazatelně jsou napojeni na neonacistické struktury. Policisté nepochybují, že útok zápalnými lahvemi měl rasistický motiv. Policisté nadále prověřují, jestli za zločinem nestál ještě někdo další.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo

Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íránského zařízení Fordo a umožňovala zahraničním společnostem spolupracovat s íránským civilním jaderným programem bez toho, že by jim hrozily pokuty. Informoval o tom americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Chorvatští obhájci titulu prohráli v Davisově poháru s Ruskem

Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.

Skupina B:

Chorvatsko - Rusko 0:3

Gojo - Rubljov 3:6, 3:6, Čorič - Chačanov 7:6 (7:4), 4:6, 4:6, Dodig, Mektič - Chačanov, Rubljov 6:7 (3:7), 4:6.

Skupina D:

Belgie - Kolumbie 2:1

Darcis - Giraldo 6:3, 6:2, Goffin - Galán 3:6, 6:3, 6:3, Gille, Vliegen - Cabal, Farah 7:6 (7:5), 4:6, 6:7 (3:7).

Skupina F:

Itálie - Kanada 0:2 po druhé dvouhře

Fognini - Pospisil 6:7 (5:7), 5:7, Berrettini - Shapovalov 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7).

Zdroj: ČTK
Další zprávy