Mimořádná zpráva

Policisté dopadli údajné lupiče, kteří zastřelili čerpadlářku v Nelahozevsi

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 15. 1. 2019 15:58
Policisté zadrželi dle serveru Aktu.cz minimálně jednoho podezřelého z prosincové vraždy obsluhy benzinové stanice v Nelahozevsi. Kriminalisté a zásahová jednotka zasahovali v pondělí pozdě večer ve Vojkovicích na Mělnicku, zadrželi třicetiletého muže, uvedl aktu.cz. Doplnil, že policisté zadrželi i další osobu, a to v Kralupech nad Vltavou.
Tady policisté zadrželi jednoho podezřelého z prosincové vraždy ženy, která obsluhovala benzinku v Nelahozevsi. | Video: Aktu.cz

"Můžeme potvrdit zadržení dvou podezřelých osob v souvislosti s případem v Nelahozevsi. V tuto chvíli probíhají další úkony trestního řízení a v nejbližší informace bude možno uvolnit až v rámci tiskové konference, která proběhne ve středu ve 14 hodin," řekl Aktuálně.cz mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa.

Jestli jsou podezřelí ve vazbě mluvčí neupřesnil. 

Jeden podezřelý z vraždy čerpadlářky pravděpodobně neměl ve Vojkovicích, kde byl zadržen, trvalý pobyt. Řekla to starostka Jana Koberová. Policisté muže v pondělí večer odvedli z bytu v rekreačním areálu u bývalé pískovny, vyhledávaného místa ke koupání. Soukromý provozovatel tu postupně dostavuje řadový dům, nedaleko břehu je také restaurace.

Žena byla 3. prosince zastřelena při loupežném přepadení, kamery zaznamenaly dva pachatele. V případě odsouzení jim hrozí trest 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest.

Kriminalisté zajistili z přepadení kamerové záznamy, je na nich v době loupeže zachycen pohyb dvou neznámých osob. 

Policisté v souvislosti s přepadením pátrali po batohu značky Dakine červené a šedé barvy. Batoh Dakine měl jeden z pachatelů v době přepadení. Na batohu byl bílý nápise ve spodním pravém rohu vnější kapsy. "S ohledem na skutečnost, že se nejedná o běžný batoh, kriminalisty zajímají informace v souvislosti s výskytem tohoto batohu u osoby pachatele," dodal již dříve mluvčí.

Chycení údajných lupičů obsluhu uklidní, říká majitel pumpy

Zadržení dvou podezřelých osob by mělo podle majitele čerpací stanice nynější obsluhu uklidnit. Po vraždě benzinová pumpa zrušila svůj noční provoz. Její nynější pracovnice míní, že zřejmě nebude obnoven ani teď, kdy byli údajní pachatelé zadrženi. Osmapadesátiletá čerpadlářka byla zastřelena 3. prosince při loupežném přepadení.

"Jednoduše jsem rád," komentoval dnešní informace o zadržení dvou podezřelých majitel nelahozeveské čerpací stanice Zdeněk Tetour. Pracovnice benzinové pumpy Lada Burdová nepředpokládá, že zdejší noční provoz bude obnoven. Čerpací stanice nyní funguje od 5:00 do 23:00. "Určitě je to skvělé," komentovala Burdová policejní informace o zadržení dvou lidí. Na benzince pracuje teprve dva týdny, zavražděnou tedy neznala.

Policie zveřejnila nové video s lupiči, kteří zastřelili ženu v Nelahozevsi | Video: Policie ČR
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boleslav má zdravotní potíže, Liberec vyzve Spartu

Hokejisté Mladé Boleslavi nenastoupí k úternímu utkání 5. kola extraligy v Liberci. Řada hráčů středočeského celku se potýká se zdravotními problémy, proto byl duel prozatím odložen na neurčito. Bílí Tygři si jako náhradu vyjednali narychlo utkání se Spartou, jež bude předehrávkou 19. kola.

Mladoboleslavští i Severočeši potvrdili změny na svých webových stránkách. "Děje se tak na popud mladoboleslavského klubu. Řada Bruslařů má zdravotní problémy, které v současné době nelze vyloučit jako nákazu covidem-19," uvedli v krátké zprávě Středočeši.

Ještě v neděli přitom Mladá Boleslav hrála a porazila v předehrávce 26. kola shodou okolností právě Spartu (4:2). Vítězný tým k úspěchu dovedlo trio Petr Haken, Radim Vrbata a Václav Nedorost, kteří nahradili Radima Rulíka a Pavla Pateru. Stabilní trenérská dvojice scházela kvůli nemoci.

Souboj se Spartou odehraje Liberec se stejným začátkem, jaký měl mít jeho duel s Bruslařským klubem. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Další zprávy