Policista, kterého pobodal osmnáctiletý mladík, zemřel v nemocnici

ČTK ČTK
20. 12. 2016 14:50
Policista, který v neděli zasahoval proti nebezpečnému muži s nožem, zemřel v úterý v nemocnici. Podlehl zraněním, která mu způsobil muž při zatýkání. Jeho druhý kolega zůstává po operaci ve stabilizovaném stavu. "Policista se zachoval jako skutečný hrdina. Vždy budu plně podporovat policisty, kteří zakročují proti agresivním útočníkům se vší rozhodností," řekl policejní prezident Tomáš Tuhý a ocenil oba muže medailí Za statečnost. Útočník následně skončil v cele. Kriminalisté čin kvalifikovali jako pokus o vraždu.
Policie, ilustrační foto
Policie, ilustrační foto | Foto: Irena Hošková\Economia

České Budějovice ˜– Policista, kterého v neděli napadl na Českobudějovicku osmnáctiletý mladík nožem, dnes dopoledne zemřel v nemocnici. Policista po útoku podstoupil operaci, ale i po ní zůstal ve vážném stavu. Mladík ohrožoval své příbuzné poblíž městyse Olešník, proto na místo vyjeli dva policisté. Útočník následně oba napadal dřevěnou tyčí a nožem a způsobil jim těžká zranění. Druhý policista zůstává po operaci ve stabilizovaném stavu. Novináře o tom informoval mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

"Policista se zachoval jako skutečný hrdina. Vždy budu plně podporovat policisty, kteří zakročují proti agresivním útočníkům se vší rozhodností. Včera (v pondělí) jsem dva takové policisty z Obvodního oddělení ve Vodňanech ocenil medailí Za statečnost. Mé myšlenky jsou v těchto chvílích také s rodinou zesnulého kolegy," uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý na webu jihočeské policie.

Přestože mladík policisty zranil, dokázali jej zneškodnit a zavolat posily. Při zákroku proti útočníkovi pomáhali i další lidé. Mladý muž následně skončil v cele. Kriminalisté čin kvalifikovali jako pokus o vraždu.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy