Policista, kterého pobodal osmnáctiletý mladík, zemřel v nemocnici

ČTK ČTK
20. 12. 2016 14:50
Policista, který v neděli zasahoval proti nebezpečnému muži s nožem, zemřel v úterý v nemocnici. Podlehl zraněním, která mu způsobil muž při zatýkání. Jeho druhý kolega zůstává po operaci ve stabilizovaném stavu. "Policista se zachoval jako skutečný hrdina. Vždy budu plně podporovat policisty, kteří zakročují proti agresivním útočníkům se vší rozhodností," řekl policejní prezident Tomáš Tuhý a ocenil oba muže medailí Za statečnost. Útočník následně skončil v cele. Kriminalisté čin kvalifikovali jako pokus o vraždu.
Policie, ilustrační foto
Policie, ilustrační foto | Foto: Irena Hošková\Economia

České Budějovice ˜– Policista, kterého v neděli napadl na Českobudějovicku osmnáctiletý mladík nožem, dnes dopoledne zemřel v nemocnici. Policista po útoku podstoupil operaci, ale i po ní zůstal ve vážném stavu. Mladík ohrožoval své příbuzné poblíž městyse Olešník, proto na místo vyjeli dva policisté. Útočník následně oba napadal dřevěnou tyčí a nožem a způsobil jim těžká zranění. Druhý policista zůstává po operaci ve stabilizovaném stavu. Novináře o tom informoval mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

"Policista se zachoval jako skutečný hrdina. Vždy budu plně podporovat policisty, kteří zakročují proti agresivním útočníkům se vší rozhodností. Včera (v pondělí) jsem dva takové policisty z Obvodního oddělení ve Vodňanech ocenil medailí Za statečnost. Mé myšlenky jsou v těchto chvílích také s rodinou zesnulého kolegy," uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý na webu jihočeské policie.

Přestože mladík policisty zranil, dokázali jej zneškodnit a zavolat posily. Při zákroku proti útočníkovi pomáhali i další lidé. Mladý muž následně skončil v cele. Kriminalisté čin kvalifikovali jako pokus o vraždu.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy