Policista, kterého pobodal osmnáctiletý mladík, zemřel v nemocnici

ČTK ČTK
20. 12. 2016 14:50
Policista, který v neděli zasahoval proti nebezpečnému muži s nožem, zemřel v úterý v nemocnici. Podlehl zraněním, která mu způsobil muž při zatýkání. Jeho druhý kolega zůstává po operaci ve stabilizovaném stavu. "Policista se zachoval jako skutečný hrdina. Vždy budu plně podporovat policisty, kteří zakročují proti agresivním útočníkům se vší rozhodností," řekl policejní prezident Tomáš Tuhý a ocenil oba muže medailí Za statečnost. Útočník následně skončil v cele. Kriminalisté čin kvalifikovali jako pokus o vraždu.
Policie, ilustrační foto
Policie, ilustrační foto | Foto: Irena Hošková\Economia

České Budějovice ˜– Policista, kterého v neděli napadl na Českobudějovicku osmnáctiletý mladík nožem, dnes dopoledne zemřel v nemocnici. Policista po útoku podstoupil operaci, ale i po ní zůstal ve vážném stavu. Mladík ohrožoval své příbuzné poblíž městyse Olešník, proto na místo vyjeli dva policisté. Útočník následně oba napadal dřevěnou tyčí a nožem a způsobil jim těžká zranění. Druhý policista zůstává po operaci ve stabilizovaném stavu. Novináře o tom informoval mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

"Policista se zachoval jako skutečný hrdina. Vždy budu plně podporovat policisty, kteří zakročují proti agresivním útočníkům se vší rozhodností. Včera (v pondělí) jsem dva takové policisty z Obvodního oddělení ve Vodňanech ocenil medailí Za statečnost. Mé myšlenky jsou v těchto chvílích také s rodinou zesnulého kolegy," uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý na webu jihočeské policie.

Přestože mladík policisty zranil, dokázali jej zneškodnit a zavolat posily. Při zákroku proti útočníkovi pomáhali i další lidé. Mladý muž následně skončil v cele. Kriminalisté čin kvalifikovali jako pokus o vraždu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

O funkci rektora Univerzity Karlovy se uchází současná prorektorka a bývalý děkan Filozofické fakulty

O funkci rektora Univerzity Karlovy v dalších letech se ucházejí dva lidé. Současnou hlavu školy Tomáše Zimu, který na začátku příštího roku ve funkci skončí, by mohla vystřídat prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková či bývalý děkan Filozofické fakulty Univerity Karlovy Michal Stehlík. Ve středu v 18:00 vypršel termín pro podání návrhů na pozici. Sdělil to předseda Akademického senátu univerzity František Zahálka. Zima řídí univerzitu druhé volební období. Volba nové hlavy školy bude 22. října.

"Můžu konstatovat, že do standardní doby byly podány pouze dva návrhy (na rektora), a to paní profesorka Králíčková a pan profesor Stehlík,“ uvedl Zahálka. I když teoreticky se ještě někdo mohl přihlásit třeba datovou schránkou na poslední chvíli, další kandidáty Zahálka neočekává. "Na podatelně, ve spisové službě a na sekretariát (akademického) senátu nikdo nic dalšího nedoručil," řekl. Kandidáti se představí akademickému senátu 15. října.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Černošický úřad rozhodl v řízení s Babišem. Závěry ale zatím zveřejnit nechce

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval dnes na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International, podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Černošický úřad na webu uvedl, že dnes odeslal Babišovu zmocněnci dokument, kterým rozhodl v projednávané věci možného přestupku. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," dodal. Na rozhodnutí upozornil Seznam Zprávy.

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Babiš nařčení z porušování zákona odmítá. Tvrdí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti do něj začleněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy