Policista, který zbil motorkáře, je vinen. Trestu ale unikl

ČTK ČTK
18. 8. 2015 20:36
Rozhodnutí obvodního pražského soudu není pravomocné, státní zástupce se na místě odvolal.
Foto z místa nehody.
Foto z místa nehody. | Foto: Radek Čapek

Praha - Soud nepotrestal pražského policistu, který je obžalovaný z útoku na sraženého motorkáře. Podle soudu je policista vinen, trest mu ale neudělil. Dospěl totiž k závěru, že je dostatečné už to, že se případ před soudem projednával.

Rozhodnutí není pravomocné, státní zástupce se na místě odvolal, požaduje pro policistu podmíněný trest a zákaz činnosti. Informovala o tom dnes Česká televize.

Případ, jímž se zabýval Obvodní soud pro Prahu 4, tak skončí u městského soudu. Policista podle verdiktu zneužil pravomoci úřední osoby. "Je to výrazné překročení zákona o policii. Ležel (napadený motocyklista) v klidu na zemi. Byl zraněn," řekl ČT žalobce Ladislav Stahl.

Incident se stal loni začátkem srpna na pražském Chodově, kde policisté chtěli zkontrolovat technický stav motorky. Mladý jezdec bez řidičského průkazu před hlídkou ujížděl. Honička skončila nedaleko, když ve stejnou chvíli unikající motorkář i policejní vůz narazili do pouličního světla.

Podle záznamu bezpečnostní kamery jeden z dvojice policistů kopl do zraněného ležícího motocyklisty a dvakrát ho udeřil do hlavy. V nemocnici skončili policisté i motocyklista. Déle tam pobýval motorkář kvůli pozorování, při střetu utrpěl zlomeninu kotníku, otřes mozku a další zranění například v obličeji.

"Soud dospěl k závěru, že postačí samotné projednání této trestní věci před trestním soudem, tak aby se takovéto jednání v případě pana obžalovaného už neopakovalo," citovala ČT z rozsudku soudu.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy