Policisté ve velkém měřili rychlost aut. Dvě třetiny hříšníků rychlost překročily

ČTK ČTK
4. 4. 2019 13:11
Policisté při bezpečnostní akci, v níž se ve středu zaměřili na dodržování rychlosti na silnicích v Česku, zjistili na 3200 přestupků. Překročení povolené rychlosti se týkaly dvě třetiny z nich, další řidiči měli například nevyhovující technický stav auta nebo nebyli připoutáni bezpečnostním pásem. Při stejné loňské akci policisté zjistili zhruba stejný počet přestupků a překročení rychlosti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Eva Srpová

Policisté ve středu měřili rychlost aut na tisícovce míst, která pomohli v únoru vybrat lidé v anketě. Nejvíce těchto lokalit bylo ve Středočeském kraji, Praze a Jihomoravském kraji.

Kontrolou policistů při akci nazvané Speed marathon prošlo na 7500 aut a přestože lidé byli o akci dopředu informováni, policisté zjistili 3193 přestupků, uvedla ve čtvrtek na policejním webu mluvčí Hana Rubášová. Vedle 2300 případů nedodržení rychlosti zjistili u 162 aut nevyhovující technický stav, ve 104 případech nepoužití bezpečnostních pásů, 39 řidičů nemělo dálniční známku a 24 jich řídilo pod vlivem alkoholu nebo drog.

Akce se konala i v předchozích dvou letech. Před rokem při ní hlídky odhalily 3300 přestupků, přičemž rychlost překročilo zhruba 2600 řidičů. V roce 2017 policisté zjistili přes 2500 přestupků.

 

Právě se děje

Další zprávy