Sledujte kapsářky v akci. Bulharky cílily na seniory, tři z nich policie zatkla

Iva Studená Iva Studená
22. 5. 2019 15:54
Pražští kriminalisté zatkli tři ze čtyř Bulharek, které pravidelně přijížděly do České republiky krást. Kromě hlavního města obviněné kradly například také v Chomutově, Ústí nad Labem nebo Teplicích. Za oběti si vybíraly především starší osoby, kterým odcizily z kabelek peněženky s hotovostí, včetně platebních karet. Ve dvou případech byly obětmi také ženy, které si na poště vybíraly důchod. Policie kapsářky obvinila z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po čtvrté ženě stále pátrá. Všem obviněným hrozí trest odnětí svobody až na osm let.
Díky kriminalistům z druhého policejního obvodu jsou již zlodějky v tuto chvíli ve vazbě a hrozí jim až osm let vězení. | Video: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy
 

Právě se děje

před 48 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy