Policie zatkla majitele hokejové Sparty Speychala

Domácí Karel Hrubeš Domácí, Karel Hrubeš
10. 9. 2014 17:24
Petr Speychal byl zatčen brzy ráno ve své vile na Spořilově. Detektivové prohledávali i sídlo Sportovního holdingu Praha, kde je předsedou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Ve středu ráno byl zatčen miliardář Petr Speychal, který vlastní mimo jiné podnik ČKD Asset a hokejový tým HC Sparta Praha. Jako první zprávu přinesl server Novinky.cz.

Policisté navštívili také sídlo Sportovního holdingu Praha, kterému Speychal předsedá, a podle informací deníku Aktuálně.cz také budovu Speychalovy ČKD.

Podle svědectví jednoho ze zaměstnanců tam policie zasahovala od úterní jedenácté hodiny večer a zapečetila několik kanceláří v komplexu na pražském Sychrově. 

Speychalův bratr Robert to však popřel. "V ČKD není policie. A nic dalšího vám neřeknu, nic nevím," řekl Aktuálně.cz a zavěsil.

Právník Miroslav Jansta, který vlastní společnost Basketball Nymburk patřící do holdingu, odmítá, že by s firmou razie jakkoli souvisela. “Že pana Speychala zadržela policie, vím od jeho bratra. Vůbec ale netuším, o co jde. Se sportovním holdingem to nesouvisí,” řekl Jansta Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy