Policie zasahuje u advokátů, kteří spolupracují s Rittigem. Podezírá je z krácení daně o 38 milionů

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 17. 1. 2018 16:32
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu stíhají dva lidi, kteří nepodali za kyperskou společnost přiznání k dani z příjmů, čímž měli stát připravit nejméně o 38 milionů, uvedlo Vrchní státní zastupitelství v Praze. Podle serveru Info.cz policisté zasahují v advokátní kanceláři MSB Legal, která má blízko k Ivo Rittigovi.
Advokátka Karolína Babáková z MSB Legal s Ivo Rittigem.
Advokátka Karolína Babáková z MSB Legal s Ivo Rittigem. | Foto: ČTK

Praha - Policie podle informací serveru Info.cz zasahuje v advokátní kanceláři  MSB Legal, která zastupuje lobbistu Iva Rittiga. Vrchní státní zastupitelství v tiskové zprávě píše pouze o stíhání dvou osob za krácení daně, ale kancelář přímo nejmenuje.

"Nepodali za daňový subjekt, kyperskou společnost, daňové přiznání a tuto daň neuhradili. Tímto jednáním pak měli zkrátit daň z příjmu nejméně o 38.267.757,50 Kč," informoval státní zástupce Adam Borgula.

Advokátní kancelář MSB Legal se k zásahu policie nechtěla vyjádřit. "Nebudeme to komentovat," řekla kancelář stručně.

"Nebudeme dnešní zásah komentovat, obraťte se na vrchní státní zastupitelství," řekl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu  Jaroslav Ibehej.

"Nemůžu nic potvrdit, pouze mohu říct, že domovní prohlídka probíhá, účastní se jí zástupce České advokátní komory, tak, jak stojí v trestním řádu. Nikdy předem nevíme, kde domovní prohlídka probíhá, tudíž ani v tomto případě nemohu potvrdit, v kterém prostoru, kde je vykonávána advokacie, prohlídka je. Obraťte se na orgány činné v trestním řízení," řekla mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková.

 

Právě se děje

Další zprávy