Policie zasahuje u advokátů, kteří spolupracují s Rittigem. Podezírá je z krácení daně o 38 milionů

Domácí ČTK Domácí , ČTK
Aktualizováno 17. 1. 2018 16:32
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu stíhají dva lidi, kteří nepodali za kyperskou společnost přiznání k dani z příjmů, čímž měli stát připravit nejméně o 38 milionů, uvedlo Vrchní státní zastupitelství v Praze. Podle serveru Info.cz policisté zasahují v advokátní kanceláři MSB Legal, která má blízko k Ivo Rittigovi.
Advokátka Karolína Babáková z MSB Legal s Ivo Rittigem.
Advokátka Karolína Babáková z MSB Legal s Ivo Rittigem. | Foto: ČTK

Praha - Policie podle informací serveru Info.cz zasahuje v advokátní kanceláři  MSB Legal, která zastupuje lobbistu Iva Rittiga. Vrchní státní zastupitelství v tiskové zprávě píše pouze o stíhání dvou osob za krácení daně, ale kancelář přímo nejmenuje.

"Nepodali za daňový subjekt, kyperskou společnost, daňové přiznání a tuto daň neuhradili. Tímto jednáním pak měli zkrátit daň z příjmu nejméně o 38.267.757,50 Kč," informoval státní zástupce Adam Borgula.

Advokátní kancelář MSB Legal se k zásahu policie nechtěla vyjádřit. "Nebudeme to komentovat," řekla kancelář stručně.

"Nebudeme dnešní zásah komentovat, obraťte se na vrchní státní zastupitelství," řekl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu  Jaroslav Ibehej.

"Nemůžu nic potvrdit, pouze mohu říct, že domovní prohlídka probíhá, účastní se jí zástupce České advokátní komory, tak, jak stojí v trestním řádu. Nikdy předem nevíme, kde domovní prohlídka probíhá, tudíž ani v tomto případě nemohu potvrdit, v kterém prostoru, kde je vykonávána advokacie, prohlídka je. Obraťte se na orgány činné v trestním řízení," řekla mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 5 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy