Policie zasahovala na ministerstvu průmyslu, zadržela několik lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 9. 2023 16:25
Policie v úterý zasahovala na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) v trestním řízení, které se týká dotací, a zadržela několik lidí. Kriminalisté zatím nikoho neobvinili. Řekl to Aleš Cimbala, mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze, které případ dozoruje. Kriminalisté byli v hlavní budově ministerstva, nikoli v Agentuře pro podnikání a inovace, jak informovaly některé servery.
Foto: Ministerstvo průmyslu a obchodu

"Od dnešního dopoledne poskytujeme součinnost příslušníkům Policie ČR, kteří v našich prostorách provádějí úkony trestního řízení. Podle předběžných informací jde o dotační výzvy z let 2016 až 2018. Bližší detaily v tuto chvíli poskytovat nemůžeme," uvedlo ministerstvo. To tehdy vedli ministři za ČSSD a ANO.

Zásah vede Národní centrála proti organizovanému zločinu. "Provádíme úkony trestního řízení," řekla za centrálu Barbora Kudláčková. Bližší informace útvar poskytovat nebude, doplnila. Akce souvisí s případem, který policie už vyšetřuje.

Policie zadržela několik lidí. Kriminalisté zatím nikoho neobvinili. Potvrdil to Aleš Cimbala, mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze, které případ dozoruje. Kriminalisté byli v hlavní budově ministerstva, nikoli v Agentuře pro podnikání a inovace, jak informovaly některé servery.

Cimbala upozornil, že nejde o zahájení trestního řízení. "Jedná se o věc, kde trestní řízení už probíhá," řekl. "Zatím žádné informace, že by byl někdo obviněn, nemám. Mám informace, že několik osob bylo zadrženo," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy